Zwycięski mecz barażowy Kolejarza

Stoczniowiec Gdańsk przegrał z Kolejarzem Chojnice 0:2 i tym samym nie awansował do IV ligi. Finał baraży obfitował w wiele ciekawych sytuacji, jednak zwycięsko i z awansem z meczu wyszli piłkarze Kolejarza.

To wielki sukces. Po raz pierwszy w długoletniej historii klubu piłkarze Kolejarza zagrają w IV lidze!   |  fot. fb Kolejarz

Przypomnijmy. Obydwa zespoły przez bez większych problemów poradziły sobie w meczach półfinałowych. Gdańszczanie rozbili u siebie Wietcise Skarszewy aż 7:0, z kolei chojniczanie pokonali na wyjeździe 4:0 drużynę Dolina Speranda Niepoględzie.

W dzisiejszym (29.06.) pojedynku Kolejarz w 33 minucie objął prowadzenie po strzale głową Prondzińskiego, który sfinalizował dobrą akcję chojnickich zawodników. W 65 minucie było już 2:0 a sytuację po błędzie defensywy wykorzystał Sawa. Kolejarz był lepszą drużyną i zasłużenie awansował do IV ligi.