Zagrali po wakacyjnej przerwie i okresie przygotowań zdobywając trzy pkt!

W piątek 19 lipca rozpoczną się rozgrywki sezonu 2024/25 Betclic 2 Ligi. Runda jesienna zakończy się pod koniec listopada, a sezon zostanie wznowiony na początku marca. 7 i 9 czerwca ma zostać rozegrana ostatnia kolejka.

Chojniczanka była faworytem spotkania, potwierdziła to wygrywając 2:0 z Rekordem Bielsko - Biała.   |  fot. Rmak

W inaugurującym meczu Chojniczanka na własnym obiekcie dziś w godzinach wieczornych podejmować będzie Rekord Bielsko – Biała. Co ciekawe, kluby dotychczas nie rywalizowały ze sobą, więc piątkowy mecz będzie ich pierwszym w historii. Mimo to mecz ma wyraźnego faworyta i jest to Chojniczanka, która w starciu z beniaminkiem może wykorzystać swoje doświadczenie na drugoligowych murawach.

Chojniczanka – Rekord Bielsko-Biała 2:0 (2:0)

Chojniczanka: Primel – Goliński, Czajka, Stefaniak – Pikul (66' Kozina), Szczepanek, Guilherme (84' Olejnik), Korczyc (84' Nowacki), Kacerik – Biskup (75' Branecki), Sabala.

Gole: 38. Sabala, 43. Sabala

Kartki:   57. Sabala (CHO)

Przez pierwsze minuty na boisku niewiele się działo, mimo, iż to miejscowi dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz nie przełożyło się na stworzenie dogodnych sytuacji strzeleckich. Beniaminek przez pierwsze 30 min. stawiał czoło bardziej doświadczonej w drugoligowych rozgrywkach Chojniczance. Znamienna okazała się 38 min., kiedy to Sabala będąc na polu karnym rywala dał prowadzenie gospodarzom. W 43 min. ponownie Sabala po błędzie defensywy Rekordu podwyższył na 2:0 i takim też wynikiem zakończyło się pierwsze 45 min. spotkania.

Po przerwie Chojniczanka kontrolowała grę a defensorzy skutecznie udaremniali wszelkie zapędy rywala dążącego do zmiany wyniku. Goście próbowali stworzyć zagrożenie za sprawą rzutów rożnych, których w dorobku mieli kilka, jednak korzyści z nich nie mieli. Inauguracyjne spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chojniczanki i pierwsze punkty trafiły na jej konto i oby to był dobry prognostyk na przyszłość.

Konferencja po meczu - tutaj

W piątek 26 lipca Chojniczanka spotka się z Resovią Rzeszów. Początek meczu o godzinie 19:05.