Zagłosuj na swojego dzielnicowego

W województwie pomorskim w komendach miejskich / powiatowych policji służbę pełni etatowo 411 dzielnicowych, którzy wezmą udział w „Plebiscycie na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim”.

Dzielnicowy z twojego rejonu służy pomocą, gdy masz jakiś problem? Teraz możesz docenić codzienną pracę stróżów prawa, którzy są najbliżej obywateli.

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, poznający ich potrzeby i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi wspólnie z mieszkańcami diagnozują lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

Inicjując i organizując niezbędne działania, angażują do tego zarówno instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne. Dzielnicowi to policjanci, do których można zwrócić się o pomoc lub przekazać informacje dotyczące zagrożeń. Dzielnicowy to także policjant pierwszego kontaktu. Dzielnicowy pomaga w sprawach drobnych, jak i poważnych. 

Doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobowe są podstawowymi czynnikami, które powinny decydować o doborze policjanta na stanowisko dzielnicowego. Dzielnicowy jako policjant „pierwszego kontaktu” powinien mieć wiedzę nie tylko „typowo policyjną”, ale także z zakresu socjologii, psychologii, resocjalizacji i pedagogiki oraz prawa (nie tylko karnego). Musi posiadać również umiejętności łatwego nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz wzbudzać zaufanie w społeczeństwie. Wymogi formalne jakie musi spełnić dzielnicowy to minimum wykształcenie średnie, w służbie stałej, pozytywna opinia przełożonego. 

„Plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego w województwie pomorskim” został zorganizowany w celu wyłonienia dzielnicowego, który ma największy i najszerszy kontakt ze społeczeństwem, a także który zyskał zaufanie lokalnej społeczności m.in. poprzez niesioną pomoc w rozwiązywaniu problemów obywateli. Możliwość oddawania głosów na dzielnicowego będzie uruchomiona od 21 maja i zakończy się 30 czerwca. Obywatele mogą oddawać głosy poprzez zaznaczenie dzielnicowego, który w ich poczuciu jest najbardziej aktywny, a przez to najbardziej popularny.

Głosy można oddawać poprzez wejście na stronę www danej KMP / KPP i przez zakładkę dot. plebiscytu wejść na listę dzielnicowych, znaleźć konkretnego dzielnicowego i oddać na niego głos poprzez „kliknięcie”. Link - tutaj.

Najbardziej popularny dzielnicowy, czyli ten który zdobędzie najwięcej głosów wśród społeczeństwa wygra plebiscyt i zostanie wyróżniony podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. Podobne plebiscyty są przeprowadzane w prawie wszystkich województwach naszego kraju. 

KPP

  1. 6 czerwca 2018  20:09   Nie będę głosować bo...   Michał

    Nie będę głosować bo mam jak najgorsze zdanie o poprzednim i obecnym dzielnicowym w rewirze ul Ceynowy. Właściwie nie wiem po co są dzielnicowi. Zdarzyło mi się prosić ich o pomoc w sprawie bardzo prostej (ale nie dla nich) i okazało się ,że są bezradni jak dzieci we mgle. Dla porządnego obywatela - bezwzględni podczas interwencji na kłamliwy donos, ale dla głośno ubliżających im "meneli" bardzo wyrozumiali i wystraszeni. Mam nadzieję ,że nie wszyscy "szeryfowie" są tacy nieprofesjonalni.

    2
    0
  2. 21 maja 2018  17:37   Nie będę głosował bo ... (1)   anonim

    Nie będę głosował bo nawet faceta nie znam. Nie miałem okazji go spotkać całe szczęście, jak najdalej od tych panów.

    7
    6
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 1 czerwca 2018  15:21   ZEBRANIE.   mieszkaniec dzielnicy

      Gdbys chodzil na zebrania osiedlowe lub dzielnicowe to Bys swego dzielnicowego znal.

      1
      0