Wygrany mecz Olimpii Grudziądz w Chojnicach

W sobotę 6 lipca o godzinie 11:00 Chojniczanka rozegra kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu 2024/2025 Betclic 2 Ligi. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy Mickiewicza 12.

W kolejnym meczu kontrolnym Olimpia wygrała z Chojniczanką 2-1.   |  fot. fb.chojniczanka

Dla naszego zespołu będzie to przedostatni sprawdzian przed pierwszym ligowym spotkaniem z Rekordem Bielsko-Biała (19 lipca). Do tej pory zagraliśmy z Unią Solec Kujawski (mecz wygrany 8:1), z Miedzią Legnica (mecz przegrany 2:1) oraz z Lechią Gdańsk (remis 1:1). Rozegrane wcześniej spotkania pozwoliły trenerowi Damianowi Nowakowi oraz sztabowi szkoleniowemu na podjęcie odpowiednich decyzji co do testowanych zawodników. W ostatnim czasie do Chojniczanki dołączyło dwóch pomocników: Przemysław Sajdak oraz Adrian Kacerik.

Przy M12 zagramy z Olimpią Grudziądz, która utrzymała się po sezonie 2023/2024 w 2 Lidze, zajmując 14. miejsce w tabeli. Do tej pory, w czasie przygotowań do nowego sezonu, do Biało-Zielonych dołączyli Tomasz Kaczmarek (pomocnik), Maciej Mas (skrzydłowy), Filip Wójcik (pomocnik), Damian Nowak (napastnik). Do zmiany doszło również na ławce trenerskiej, gdzie dotychczasowego trenera Mariusza Pawlaka zastąpił Grzegorz Niciński.

Z Olimpią Grudziądz w ligowych rozgrywkach spotkaliśmy się w sumie 18 razy: 8 wygranych, 5 przegranych i 5 remisów.

Chojniczanka- Olimpia Grudziądz 1:2 (0:2)

Chojniczanka, która zagrała w zestawieniu eksperymentalnym do przerwy przegrywała 2:0. Po przerwie padła jedyna bramka i to dla gospodarzy. Niestety, kolejny sparing Chojniczanki nie można uznać za udany. O niczym to nie świadczy, bo służy zazwyczaj testowaniu zawodników i ustawieniu wariantów gry z przeciwnikami w lidze. Nie mniej jednak miejscowi schodzili z boiska z niezbyt radosnymi minami.