"Versus" nagrodzony w Warszawie

Spektakl "Versus" Chojnickiego Studia Rapsodycznego otrzymał II nagrodę na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym organizowanym w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Scena ze spektaklu "Versus".   |  fot. Maria Jękot

 - Ta nagroda jest dla nas dużym wyróżnieniem - tym większym, że byliśmy najmłodszym zespołem tam występującym, a razem z nami konkurowała sama śmietanka polskich teatrów alternatywnych z całej Polski (m.in. Warszawa, Olsztyn, Łódź, Kielce) - relacjonuje Grzegorz Szlanga.

- Planujemy pokazać spektakl jeszcze raz w Chojnicach, choć najpierw chcemy dać mu czas, aby dojrzał grając go na innych scenach w Polsce.

Spektakl został pięknie przyjęty przez festiwalową publiczność, a aktorzy byli chwaleni za sprawność warsztatu. Warto dodać, że na tak dużym festiwalu - obok doświadczonego i wielokrotnie nagradzanego Błażeja Tachasiuka skutecznie debiutowali Daria Kowalonek i Dominik Gostomski.

(ro)

komentuj.jpg

  1. 16 lipca 2012  19:23   odpowiadam   gszlanga

    czasami im trudniejsze warunki tym lepsze efekty. Cieszymy się, ale jeszcze tyle przed nami. Dziekujemy za gratulacje. Byle nie osiąść na laurach. Dominik doszedł do dwóch finałów na egzaminach do AT, ale odpadł, choć dla tak młodego człowieka to i tak to sukces. Ale będzie jeszcze próbował. Trzymam za niego kciuki, bo wydaje mi się że sie nadaje. Myślę, że Chojnice nie mają się czego wstydzić. Byle dążyć do perfekcji.

    0
    0
  2. 16 lipca 2012  16:15   Gratulacje   antol

    Gratuluję fantastycznego osiągnięcia na forum ogólnopolskim! Greg, czy w tym roku udało się któremuś z Twoich podopiecznych dostać się do AT? Pytam bo słyszałem, że chcieli startować. A góry dziękuję za odp

    0
    0
  3. 16 lipca 2012  15:07   wow, ale wpis eurydyty   anonim

    wow, ale wpis eurydyty

    0
    0
  4. 16 lipca 2012  15:07   Anonimus   anonim

    Brawo Chojnice. Potrzeba stworzyć warunki takim jak Grzegorz Szlanga

    0
    0
  5. 16 lipca 2012  15:06   Anonimus   anonim

    Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich jest próbą zorganizowania festiwalu teatrów studenckich na miarę XXI wieku. Wśród wielu przeglądów, festiwali i spotkań teatrów amatorskich brak propozycji, która łączyłaby świeżość teatru nieprofesjonalnego z profesjonalizmem organizacji wydarzenia kulturalnego, jakim jest festiwal. Bardzo często za organizację festiwali kultury studenckiej i amatorskiej biorą się ludzie, którzy o zarządzaniu projektami kulturalnymi wiedzą niewiele. Z drugiej zaś strony wciąż brak realnego i otwartego wsparcia dla projektów teatralnych tworzonych przez amatorów: samo słowo „amator” zresztą przywołuje w języku polskim ewidentnie pejoratywne skojarzenia. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich jest więc również działaniem na rzecz zmiany myślenia o teatrze studenckim i teatrze nieprofesjonalnym w ogóle. Po co? – to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu. Druga edycja ma za zadanie przybliżyć widzom powody, dla których w Polsce wciąż działają grupy teatrów studenckich. Każdy z zakwalifikowanych zespołów, oprócz prezentacji spektakli, wypowie się na temat swoich przemyśleń i potrzeb związanych z działalnością teatralną w postaci opisu powstawania prezentowanego projektu. Hasło drugiej edycji jest też pytaniem o przyszłość kultury teatru amatorskiego w Polsce i potrzebę obcowania z takim teatrem – najprawdopodobniej całkowicie różną od tej, którą widz odczuwa w stosunku do teatru zawodowego.

    0
    0