Skan 3D: nowy król smartfonowych zabezpieczeń?

Jeszcze dekadę temu najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia telefonu była stosunkowo łatwa do złamania kombinacja cyfr. Obecnie coraz częściej stosuje się technologie rodem z filmów spod znaku science-fiction. Wszystko w imię bezpieczeństwa.

stnieją jednak aplikacje, za pomocą których możemy wzmocnić bezpieczeństwo naszych danych.

Eksperci od mobilnych technologii nie ustają w wymyślaniu kolejnych zabezpieczeń. Zdaniem niektórych z nich, już w przyszłym roku pierwsze skrzypce w tej dziedzinie odegrają umieszczone w smartfonach kamery z opcją skanu 3D. Na czym polega ta technologia i co czyni ją tak atrakcyjną?

Mapa w podczerwieni


Pionierami w dziedzinie smartfonów z możliwością skanu 3D jest firma Qualcomm. Ich technologia o nazwie Spectra wykorzystuje promienie podczerwieni, które naświetlają twarz gęstą siatką malutkich punkcików. Zdaniem Sy Chudchury, specjalisty z Qualcomm, unikatowość kształtu ludzkiej twarzy sprawia, że szansa na pomyłkę przy wykorzystaniu tej technologii wynosi jeden na milion. To oznacza wielki postęp, gdyż poprzednie wcielenia technologii skanu 3D myliły się znacznie częściej – nawet raz na sto.

Zabezpieczenie finansowe


Z technologii skanu twarzy korzysta między innymi gigant przemysłu gadżetów technologicznych – firma Apple, która wprowadziła to rozwiązanie w najnowszych iPhonach. I chociaż elektroniczny potentat pilnie strzeże szczegółów swojej wersji tej technologii, można się spodziewać, że stosowane przez nich rozwiązania są na bieżąco ulepszane. Tymczasem, zanim skan 3D twarzy się standardem, użytkownicy smartfonów mogą posiłkować się mniej futurystycznymi rozwiązaniami – na przykład czytnikem linii papilarnych.

Dodatkową ochronę może zapewnić również zabezpieczenie finansowe. Warto skorzystać z firm takich jak gadget-cover.com/mobile-phone-insurance – te nowoczesne ubezpieczalnie wychodzą naprzeciw potrzebom posiadaczy gadżetów, oferując ubezpieczenie sprzętu od nieprzyjemnych niespodzianek, np. kradzieży.

Zdaniem Philipa-Jamesa Jacobowitza z Qualcomm, w przyszłym roku kamerki smartfonowe poczynią „niewiarygodne postępy”, co przełoży się na jakość zabezpieczeń wykorzystujących technologię skanowania twarzy. Czas pokaże, czy uczyni to taki rodzaj zabezpieczeń najpopularniejszą metodą blokowania złodziejom dostępu do smartfonów.

(art. reklama)

  1. 14 grudnia 2017  15:56   Kryptoreklama i UOKiK   Czak Noris

    Ekspres bydgoski dostał już po tyłku za kryptoreklamę http://di.com.pl/m/art,51546.html

    0
    0
  2. 14 grudnia 2017  15:52   Kolejny   Wookee

    Kolejny artykul sponsorowany bez wyraźnego oznaczenia :(

    0
    0
  3. 12 grudnia 2017  08:29   Czytnik   anonim

    A o czynikach tęczówki nic nie napisaliście

    0
    0