Znamy już wyniki sprawdzianu kompetencji, który odbył się 4 kwietnia 2013 r. Szóstoklasiści rozwiązywali 26 zadań (otwartych i zamkniętych) i pisali tekst własny na zadany temat.
6 czerwca 2013 16:08Sprawdzian kompetencji pomaga ocenić, w jakim stopniu uczniowie opanowali umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.
W tegorocznym teście szóstoklasiści naszej szkoły uzyskali średnią 24,70 p. - czyli szósty stopień w skali staninowej, tj.wynik : wyżej średni. Traktujmy ten wynik jako dane statystyczne, na szczegółową interpretację wyników mają wpływ czynniki indywidualne, środowiskowe i pedagogiczne. Zanim wysuniemy jakiekolwiek wnioski, zawsze musimy dokonań analizy kontekstowej.
Najbardziej satysfakcjonuje nas fakt, że 54% naszych uczniów uzyskało wynik powyżej średniej szkolnej.
Warto dodać, że:
13,3% uczniów uzyskało wynik wysoki, czyli stanin 7.,
6,3% uczniów uzyskało wynik bardzo wysoki, czyli stanin 8.,
28% uczniów uzyskało wynik najwyższy, czyli stanin 9.
Nasi uczniowie coraz lepiej radzą sobie z odczytywaniem informacji i z wykorzystywaniem wiedzy w praktyce. Comiesięczne wcześniejsze próbne sprawdziany umiejętności pomogły szóstoklasistom opanować stres i wypełnić arkusz kompetencyjny na miarę swoich możliwości.
Gratulujemy wyników!
Adela Martin – wicedyrektor SP 5
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe
Tylko ciekawe czemu nauczyciele tak nalegaja na badania dyslekcyjne
Dobra szkoła to i dobre wyniki. Gratuluje!
Jak w szkole nie uczą myślenia to co się dziwić..Puste regułki, omawianie lektur np zróbcie referat i koniec... lub sprawdzian i ściaganie bo nauczycielowi ciężko przepytać, lub testy abc, które w ogóle nie uczą myślenia!
raz się wam udało, a jak było w zeszłym roku?
porównań, chodzi o średnią ocen z egzaminów gimnazjalnych. Systematycznie w dół. Dlaczego komisja z Kuflem na czele nie zauważa problemu? Może tak ktoś w końcu rozliczy dyrektora Ziarnę i komisję edukacji UM za ciągły spadek wynikó nauczania!
Tylko ciekawe czemu nauczyciele tak nalegaja na badania dyslekcyjne