Upartość wojewody nic nie dała. Naczelny Sąd Administracyjny przyznał rację miastu Chojnice i podtrzymał decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Oznacza to, że z mapy miasta i ze świadomości mieszkańców nie zostanie wymazana ulica S. Rolbieckiego.
16 listopada 2018 13:56Rolbiecki, przypomnijmy, to zasłużony burmistrz Chojnic, który miał spore zasługi w rozwoju miasta i to na kilku płaszczyznach. Jednak w Instytucie Pamięci Narodowej dokopano się do informacji, która zresztą żadną tajemnicą nie była, że Stanisław Rolbiecki należał swego czasu do PZPR.
Tym samym dla wojewody pomorskiego wszystkie zasługi Rolbieckiego dla miasta Chojnice poszły w niepamięć. Wojewoda zarządzeniem zastępczym zmienił nazwę ulicy Stanisława Rolbieckiego na Rotmistrza Pileckiego. Mimo sprzeciwu władz miasta i mimo negatywnej decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wojewoda nadal się odwoływał.
Sprawa trafiła więc do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ten podtrzymał decyzję WSA, gdyż w świetle zebranych materiałów nie dopatrzono się, by Stanisław Rolbiecki był utożsamiany z komunizmem i dawnym ustrojem.
(olo)
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe
Wojewoda nie ma innych problemów. ...
Komusze miasto.
Nie obrażaj mojego miasta tylko dlatego, że banda debili coś sobie ubzdurała! Rolbiecki mocno przyczynił się do rozwoju miasta, więc zasługuje na ulicę swojego imienia. A z jakiej opcji politycznej był ma marginalne znaczenie. Ulicę Piłsudskiego też chcecie wymazać tylko dlatego, że Piłsudski był socjalistą?
Daj się icek obrzezać i nie zawracaj ***** !
niż jakiś ciemnogród pełen świętych i wyklętych.
Na Pileckiego przyjdzie jeszcze czas, najpierw Nasi lokalni zasłuzeni mieszkancy!!, po to aby nasza regionalna tożsamośc nie zanikła i abysmy wiedzieli kto co zrobił dla miasta i regionu.A swoją drogą moze Chojnice.com przypomną bardziej szczegółowa dokonania śp.Stanisława Rolbieckiego.
http://www.historiachojnic.pl/artykuly/materialy/PRL/104/burmistrz-ciezkich-czasow--
Lepiej by sie ulicą Towarowa zajęli(Towarow Aleksiej Popowicz Pracował w Urzędzie Miasta Soczi.
jest wzorcem budowy dróg i nie należałoby tam nic zmieniać a kasować od tch którzy z tego wzorca chcieliby skorzystać , poprawi to stan kasy miejskiej a kierowcy cóż oni się nie liczą
kojarzą się z sowieckimi działaczami - Kasztanowa= towarzysz Jura Kasztanow, Lipowa= Siegiej Lipow, Dworcowa = bo Nikita Dworcow, Od cholery roboty dla stukniętych pisaków