Remis z Lechią Gdańsk

W środę, 3 lipca o godzinie 15:00 Chojniczanka rozegrała czwartą grę kontrolną w ramach przygotowań do sezonu 2024/2025 Betclic 2 Ligi. Rywalem była ekstraklasowa Lechia Gdańsk.

W drugiej połowie Lechia znacznie odmłodziła skład i Chojniczanka próbowała to wykorzystać. Lechici mogą dużo zawdzięczać swojemu nowemu bramkarzowi, że tego sparingu nie przegrali.   |  fot. Yt. Lechia Gdańsk

Mecz został rozegrany w Cetniewie, na boisku Centralnego Ośrodka Sportu. Decyzją gospodarza spotkania, mecz odbył się bez udziału publiczności. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W 25 min. Lechia objęła prowadzenie, a do remisu w 27 min doprowadził Sabala, który po stałym fragmencie gry skierował głową piłkę do siatki.

Druga połowa nie przyniosła rozstrzygnięcia i spotkanie zakończyło się remisem 1:1, mimo, iż jedni jak i drudzy mieli swoje okazje do zmiany wyniku. Rozegrane dotychczas dwa mecze kontrolne z Miedzią Legnica i Unią Solec Kujawski a także dzisiejszy z Lechią pozwalają trenerowi Damianowi Nowakowi oraz sztabowi szkoleniowemu podjąć odpowiednie decyzje, co do testowanych w Chojniczance zawodników. Więcej o spotkaniu - tutaj

Sparing Lechia Gdańsk - Chojniczanka było można oglądać na kanale Lechii na YouTubie.