Regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice

W weekend na Jeziorze Charzykowskim odbyły się regaty o Puchar Wójta Gminy Chojnice. Pierwszy wyścig regat został rozegrany, jako Memoriał Teresy i Janusza Januszewskich – wieloletnich działaczy, społeczników, sędziów, zawodników LKS -u.

Pierwsze wakacyjne regaty na jeziorze zgromadziły na starcie prawie 80 zawodników z 5 klubów.   |  fot. nadesł.

Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Sportowy Charzykowy. W Charzykowach ścigali się żeglarze z Gdyni, Sopotu i zawodnicy reprezentujący LKS i CHKŻ.  Uczestnicy regat rywalizowali w klasach: 420, L39 Equipe i najliczniej jak zwykle w klasie Optimist. W sobotę piękna, upalna pogoda towarzyszyła zawodnikom, niestety zabrakło najważniejszego - wiatru i nie udało się rozegrać żadnego wyścigu. Prognozy na niedzielę były o wiele lepsze i sprawdziły się w 100 procentach.

Niedzielne wyścigi to była prawdziwa żeglarska uczta, upał i silny wiatr w porywach do 22 węzłów pozwolił rozegrać 4 wyścigi, które zadecydowały o ostatecznej klasyfikacji zawodników.  W klasie 420 zdecydowanie najlepiej żeglowali Tymon Wiatrowski i Wiktor Pawłowski, którzy wygrali wszystkie wyścigi i z dużą przewagą wygrali regaty. Drugie miejsce zajęła załoga: Franciszek Kosecki, Tadeusz Wiatrowki, a trzecie dla Mateusza Grabowskiego i Jana Kubiaka . Sklasyfikowano 3 załogi, wszystkie z CHKŻ Chojnice.  W klasie L39 Equipe rywalizowały cztery załogi – pierwsze miejsce wywalczyli Adam Kikmunter i Kasjan Borzych (LKS Charzykowy), drugie miejsce dla dziewcząt – Marii Wojcieszyńskiej i Anny Wielińskiej (LKS Charzykowy), a trzecie dla załogi CHKŻ Chojnice Igor Pawłowski, Jan Matysiak.

W klasie Optimist, żeglarze ścigali się w grupie B, komisja sędziowska sklasyfikowała 51 zawodników. Piękny Puchar, nagroda w Memoriale Teresy i Janusza Januszewskich trafił do Leny Herby z YK Stal Gdynia, która zdecydowanie wygrała rywalizację w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji dziewcząt. Drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt dla Marii Januszewskiej, a trzecie dla Zofii Czucha (obie z YK Stal Gdynia). W klasyfikacji chłopców wygrał Mateusz Skowroński z OPTI CWM Gdynia, drugie miejsce dla Pawła Gibowskiego (LKS Charzykowy), a na najniższym stopniu podium Maksymilian Turowski z CHKŻ Chojnice.

W klasyfikacji dziewcząt do lat 9 wygrała Salma Essadi z LKS Charzykowy, która pokonała Różę Kowalik z OPTI CWM Gdynia i Marię Komorowską również z OPTI. W kategorii chłopców do lat 9 regaty wygrał Igor Bukowski, reprezentujący OPTI CWM, przed gospodarzem z LKS Charzykowy, Michałem Gibowskim i klubowym kolegą Michałem Stosio. Najmłodszym uczestnikiem regat, który został sklasyfikowany został siedmioletni Filip Rybak, a najmłodszą zawodniczką 8 latka Mia Wyżychowska oboje z OPTI CWM Gdynia,.  Wyniki regat –  portal2.psko.pl wyniki .