Red Devils Ladies z tytułem wicemistrzyń Europy!

Nikt się nie spodziewał, że nasz zespół awansuje na Euro Winners’ Cup do finału Ligi Mistrzów na piasku. Ale wiele ciężkich treningów na piasku dało efekt - rywalizując jak równi z równym z najlepszymi drużynami w całej Europie.

Red Devils Ladies z turnieju beachsoccerowej "Ligi Mistrzyń" wracają ze srebrnym medalem!   |  fot. nadesł.

Red Devils Ladies Chojnice -  Higicontrol Melila 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

bramki: 0:1 - Natalia (Higicontrol), 1:1 - Banaszkiewicz, 1:2 - Jessi (Higicontrol), 1:3 - Carol Glez (Higicontrol), 1:4 - Sara Tui (Higicontrol), 2:4 - Świt, 3:4 - Sudyk

RDL: 1 Banaszkiewicz (BR) 14 Palacios (BR) - 3 Hadler, 5 Nowak, 7 Hall, 9 Szpera, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 13 Wudarczyk, 15 Świt, 17 Słowy, 19 Gozdek, trener Tomasz Poźniak, II trener Marcin Bach, kierownik drużyny Łukasz Olszewski, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej.

Pierwsza tercja rozpoczęla się od ataków Hiszpanek. Po jednej z akcji zawodniczka HC była faulowana i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystała Natalia C. Jednak stosunkowo szybko Adriana Banaszkiewicz strzałem z dystansu wyrównała stan meczu. Wkrótce potem Hannah Adler trafiła w piłeczkę, a po uderzeniu rywalki znakomitą paradą popisała się Banaszkiewcz.

Na początku drugiej tercji Jessi złamała do środka i celnie przymierzyła dając prowadzenie Higicontrol. Karolina Palacios odpowiedziała mocnym strzałem, ale Laura znakomicie wybroniła, za chwilę po raz drugi uratowała swój zespół. Następnie sędziowie podyktowali rzut karny po dyskusyjnym faulu, na szczęście uderzenie trafiło w słupek. Sędziowie byli mocno stronniczy w kilku następujących po sobie decyzjach - kolejny wątpliwy faul, którego nie było i rzut wolny, który wykorzystała Carol Glez. Ta bramka dała kontrolę nad dalszym przebiegiem meczu zawodniczkom Higicontrol.

W trzeciej tercji nasz zespół ruszył do ataków, ale Hiszpanki zwalniały grę, mając dwubramkowe prowadzenie. Katarzyna Nowak mocno przymierzyła z 15 metrów, ale ten strzał został obroniony. Na 6 minut przed końcem świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Sara Tui, która zdobyła czwartą bramkę. Na to uderzenie równie wspaniałym strzałem odpowiedziała Dagmara Świt. W samej końcówce meczu Magdalena Szpera ruszyła lewą stroną i Aleksandra Sudyk strzeliła kontaktową bramkę. Niestety pozostało tylko 36 sekund gry i Hiszpanki „dowiozły” korzystny wynik.

Trzeba przyznać, iż w obliczu całego spotkania Hiszpanki zaprezentowały się bardzo dobrze, strzelając bramki w kluczowych momentach meczu, prezentując mądrą grę. Ale nasz zespół postawił im wysoko poprzeczkę, dziewczęta zerwały się w końcówce meczu i zdobyły dwie bramki, mecz finałowy przegraliśmy po walce i z honorem. Brawa dla Higicontrol, najlepszej drużyny EWC 2024!