Red Devils Ladies z awansem do półfinału

W ćwierćfinałowym meczu EWC zabrakło Amerykanki Hannah Adler, która pauzowała za żółte kartki. To spotkanie było rewanżem za grupową porażkę 2:3 i jednocześnie meczem o awans do fazy medalowej.

Dzięki wygranej Red Devils Ladies awansowały do dalszych rozgrywek, gdzie spotkają się Hiszpankami.   |  fot. nadesł.

Red Devils Ladies Chojnice - AD Pasteis 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

bramki: 0:1 - Marreiros (AD Pasteis), 1:1 - Szpera, 1:2 - Sil (AD Pasteis), 2:2 - Sudyk, 3:2 - Banaszkiewicz, 4:2 - Gozdek, 5:2 - Gozdek, 1 Banaszkiewicz (BR) 14 Palacios (BR) - 5 Nowak, 7 Hall, 9 Szpera, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 13 Wudarczyk, 15 Świt, 17 Słowy, 19 Gozdek, trener Tomasz Poźniak, II trener Marcin Bach, kierownik drużyny Łukasz Olszewsk, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej.

Mecz rozpoczął się niefortunnie, bramkarka rywali uderzyła z dystansu w poprzeczkę, odbita piłka trafiła Karolinę Palacios w tył głowy i wpadła do naszej bramki. Udało się szybko doprowadzić do wyrównania po ładnej uderzeniu Magdaleny Szpery, ale jeszcze w 1 tercji rywalki ponownie wyszły na prowadzenie wykorzystując nasz błąd w rozegraniu piłki.

Druga tercja już należała do nas, zawodniczki RDL uporczywie dążyły do wyrównania, bramkarka Adriana Banaszkiewicz oddała mocny strzał, a tuż przed bramką rywali Aleksandra Sudyk zmieniła lot piłki i dała nam wyrównanie. Za chwilę ponownie z dystansu przymierzyła Adriana Banaszkiewicz i zdobyła piękną bramkę, 3:2 dla RDL i takim wynikiem zakończyła się druga część meczu.

Ostatnie 12 minut to już pełna kontrola nad przebiegiem spotkania, Kasia Gozdek najpierw celnie przymierzyła z rzutu wolnego, a w ostatnich sekundach ponownie trafiła do siatki ustalając wynik meczu na 5:2 dla Red Devils Ladies. Jutro zagramy w półfinale Euro Winners’ Cup 2024 z Hiszpankami z drużynami CD Pozoalbense. W drugim półfinale spotkają się zespoły Recerativo Huelva i Higicontrol Melila (oba z Hiszpanii).