Puchar Polski dla Red Devils Ladies

Spotkanie z Pogonią Dekpol Tczew miało byċ nieformalnym rewanżem za ubiegłoroczny finał Pucharu Polski, w którym zwycięstwo 6:4 odniosła drużyna Pogoni. Pierwsza tercja była wyrównanym widowiskiem, ale to nasz zespół stwarzał lepsze sytuacje.

Red Devils Ladies po raz pierwszy zdobywają Puchar Polski w beach soccera, to kolejny medal w tym sezonie po vice mistrzostwie Euro Winners’ Cup w Nazaré.   |  fot. nadesł.

Kasia Gozdek uderzała z przewrotki, ale strzał został obroniony. Dopiero w 9 minucie gry Magdalena Szpera otworzyła wynik meczu po walecznej akcji, gdzie minęła zawodniczkę i bramkarkę gości. W odpowiedzi Karolina Palacios obroniła dwa groźne strzały. Druga tercja zaczęła się od potężnego uderzenia Gozdek z rzutu wolnego, który z wielkim trudem obroniła Banaszkiewicz.

W 16 minucie Łucja Tabor po indywidualnej akcji podwyższyła na 2:0. Niedługo potem Karolina Palacios uderzyła spod własnej bramki pod poprzeczkę Pogoji i było już 3:0. W końcówce tej tercji Dagmara Świt trafiła w poprzeczkę, a na 2 sekundy przed końcem Aleksandra Sudyk zdobyła czwartą bramkę.

Trzecia tercja zaczęła się od mocnego uderzenia, akcję Julii Kostiuk wykończyła Aleksandra Sudyk. Ale Pogoń odpowiedziała dwoma szybkimi golami i było już tylko 5:2. Odpowiedź przyszła szybko, że wznowienia gry Kasia Gozdek uderzyła nie do obrony pod poprzeczkę bramki rywalek. Pogoń strzeliła jeszcze na 6:3, ale to było już wszystko, co mogły dzisiaj zrobić.

Red Devils Ladies Chojnice - Pogoń Dekpol Tczew 6:3 (1:0, 3:0, 2:3)

Bramki: Sudyk 2, Szpera, Tabor, Palacios, Gozdek.

Skład: 14 Palacios, 35 Ciesielska - 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 15 Świt, 17 Słowy, 18 Kostiuk, 19 Gozdek, 20 Sitarz, 69 Szpera, 96 Tabor. Trener Tomasz Poźniak, II trener Marcin Bach, kierownik drużyny Łukasz Olszewski, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej, manager Marcin Synoradzki.