Sieci placówek medycznych oraz towarzystwa ubezpieczeniowe kuszą nas dodatkową opieką medyczną. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Co zyskujemy dzięki prywatnej opiece zdrowotnej? Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Odpowiadamy w tekście.
3 września 2021 11:43Wbrew pozorom korzystanie z państwowego systemu ochrony zdrowia ma swoje zalety. Dzięki opłacaniu składki (czy to samodzielnie, czy to poprzez pracodawcę) możemy korzystać ze zwolnień lekarskich oraz z recept, w tym także takich, które zapewnią nam refundację leków. Ponadto w razie konieczności skorzystania z wyjątkowo drogich metod leczenia (np. chemioterapia), również możemy liczyć na świadczenia z NFZ. Publiczna opieka zdrowotna zapewnia także szczepienia.
Dla niektórych wadą publicznego ubezpieczenia zdrowotnego samą w sobie może być fakt, że wszyscy łożymy na nie obowiązkowo, choć często nie korzystamy z jego usług przez wiele lat. Nie zmienia to faktu, że ochrona zdrowia w Polsce zawodzi, gdy np. chcemy szybko skonsultować się ze specjalistą lub wykonać ważne badanie. Wówczas musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać kilka miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet kilka lat. Okoliczności często zmuszają nas do skorzystania z prywatnych wizyt i badań, co naturalnie może sporo kosztować. Trudno też mówić o tym, że polski system ochrony zdrowia jest wydajny, a jego pracownicy (lekarze, pielęgniarki) nie są przepracowani.
Sprawdź także wpis dotyczący wyboru ubezpieczenia zdrowotnego w Gdańsku: https://eurofinance.info.pl/blog/zdrowie/wybieramy-ubezpieczenie-zdrowotne-w-gdansku-na-co-zwrocic-uwage/
Oferta dodatkowej opieki medycznej najczęściej pojawia się, gdy jesteśmy pracownikami firmy, która proponuje nam takie rozwiązanie w ramach benefitu pracowniczego. Jeśli nie uczestniczyliśmy w dobieraniu firmy, która będzie współpracować z pracodawcą, to najczęściej mamy do wyboru 2-3 warianty. Nie oznacza to jednak, że nie możemy samodzielnie wykupić pakiet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego - mamy do wyboru co najmniej kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych oraz kilka firm-sieci placówek medycznych, takich jak Lux Med czy Medicover.
Wybierając pakiet z któregokolwiek z podmiotów, otrzymujemy szczegółową listę usług, z których możemy skorzystać w ciągu każdego miesiąca. Za wizyty, badania i inne usługi mieszczące się w limicie nie musimy dodatkowo płacić - wszelkie należności są już sprawą pomiędzy placówką/laboratorium a firmą, z którą podpisaliśmy umowę. Co bardzo ważne, na wizyty nie czekamy kilka miesięcy, ale zazwyczaj od tygodnia do dwóch. Podobnie w wypadku badań, nawet tych specjalistycznych.
To świetne rozwiązanie, gdy chcemy w ciągu kilku miesięcy lepiej zadbać o swoje zdrowie i wykonać pakiet badań kontrolnych istotnych z naszego punktu widzenia. Podmioty proponują nam kilka wariantów. Im pakiet droższy, tym mamy dostęp do większej liczby specjalistów. W tym miejscu warto przed ostateczną decyzją sprawdzić dokładną mapę lekarzy dostępnych w Gdańsku i okolicach. Może się okazać, że pozornie korzystna oferta nie odpowiada nam pod względem dojazdów do konkretnego specjalisty. Zwróćmy również uwagę na cenę - zazwyczaj waha się ona od kilkunastu do ponad 100 zł.
Jeśli poszukujesz dodatkowego ubezpieczenia medycznego, ale nie wiesz, z jakiej oferty skorzystać, to odwiedź biuro Eurofinance w Gdańsku https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-na-zycie-gdansk/. W ciągu jednego spotkania przygotujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, dzięki czemu będziesz mógł zadbać o swoje zdrowie bez kolejek i niepotrzebnego stresu.
(nad.)
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe