Kilka zmian w nowym sezonie szykuje się drużynach młodzieżowych Chojniczanki. Wszystko po to, by już wkrótce doczekać się w drugoligowym zespole własnych młodzieżowców i wychowanków.
8 sierpnia 2012 11:59Działacze Chojniczanki nieustannie pracują nad tym, by w przyszłości w drużynie seniorów grało jak najwięcej wychowanków. Na początek wszyscy chcielibyśmy doczekać się miejscowych młodzieżowców. Aby tak się stało potrzebne jest zaangażowanie zarówno działaczy, jak i trenerów.
Przed nowym sezonem w klubie doszło do kilku zmian, m.in. na stanowiskach szkoleniowców. Klub zgłasza też więcej drużyn do rozgrywek. Młodzi bramkarze będą też ćwiczyli pod okiem trenera od bramkarzy Artura Skiby. Takie profesjonalne podejście na pewno przyniesie w przyszłości efekty.
W nowym sezonie 2012/13 – o czym już pisaliśmy – Chojniczanka do rozgrywek ligowych nie zgłasza ekipy juniora starszego. Zawodnicy zagrają natomiast w rezerwach Chojniczanki w IV lidze. Kadrę Chojniczanki II stanowić będą właśnie zawodnicy z roczników od 1994 do 1990, a także piłkarze pierwszej drużyny.
- Głównym motywem tych zmian jest konieczność ogrywania jak najmłodszych zawodników w seniorskich rozgrywkach tak, by w najbliższej przyszłości mogli być włączani do kadry pierwszej drużyny i aby młodzieżowcy grający w II lidze byli naszymi wychowankami – informuje zarząd klubu. Trenerem rezerw będzie trener koordynator grup młodzieżowych Mirosław Czuryło.
Najstarszym rocznikiem w grupach młodzieżowych będzie Junior B (roczniki 1996/1997). Nowym trenerem został Robert Pruszak, były zawodnik lokalnych klubów, w tym Chojniczanki. Drużyna pod jego opieką przystąpi do rozgrywek Pomorskiej Ligi Juniorów B.
Trenerem zespołu Junior C1 (rocznik 1998) będzie Mirosław Czuryło oraz drugim trenerem Artur Skiba. Zespół Junior C2 (rocznik 1999) trenować będzie nadal Adam Błaszczak, któremu pomaga Andrzej Borowski. Juniora D1 (rocznik 2000) prowadzić będzie Krzysztof Wilk oraz drugi trener Jacek Kołtunowski.
W rozgrywkach będą grać też cztery drużyny z rocznika 2001 i 2002, których trenerami są Leszek Szank i Jacek Mrówczyński oraz Sławomir Jankowski.
To jednak nie koniec młodzieżowej drabinki w Chojniczance. Chojniczankę reprezentować będą też dzieci z roczników 2003 (trener Bartosz Nartowski), rocznika 2004 (trener Czesław Jarzębiński), roczników 2005/2006 (Tomasz Fojut).
Trenerem bramkarzy w drużynach juniorskich będzie Adam Skiba.
Działacze Chojniczanki nadal zachęcają dzieci do zgłaszania się w klubie i podjęcia treningów w zespołach młodzieżowych. Koszt uczestnictwa w zajęciach piłkarskich w każdej z tych grup to 50 złotych miesięcznie. Składka przeznaczona jest w całości na szkolenie i udział w rozgrywkach dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych.
(olo)
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe
żal d...e ściska,dlatego obrażacie trenerów,możecie im buty czyścić matoły
Poziom Twojej wypowiedzi mówi wszystko...
Bo nie!!!!
Patrząc na nazwiska trenerów ze śmiesznymi uprawnieniami nie mogę wyjść z podziwu, dlaczego szans nie dostaną młodzi trenerzy z uprawnieniami o 2 klasy wyższymi od Nartowskiego czy Fojuta?
Miasto (czyli mieszkańcy) tyle daje kasy na Chojniczankę, a rodzice muszą płacić 50 złotych miesięcznie. Jeszcze kilka lat temu można było trenować za darmo.
Kilka lat temu to Chojniczanka klepała po 5 lidze , dlatego było za darmo , nie mamy za dużego budżetu , gramy w II lidze wymagania są spore także finansowo , pensje organizacja a nawet wyjazdy na mecze juniorów wiążą się ze sporymi kosztami. Więc lepiej się nie wypowiadaj znawco ;)
a napisz jeszcze ile to miasto daje na Klub, podziel tą sumę przez liczbę zespołow. jak dobrze wiesz te pieniadze starcza ledwo na wode i kilka piłek.
Bardzo dobrze - oby grali później w pierwszym zespole to wtedy co pół roku nie będzie potrzeby poznawania nowych zawodników.