"Pamietaj o Sercu" - zrób badania

Na wiele czynników, od których zależy zdrowie naszego serca mamy lub możemy mieć wpływ, a profilaktyka chorób układu sercowo - naczyniowego, choć wymaga wprowadzenia zmian w przyzwyczajeniach, nie musi się wiązać z rezygnacją z radości życia.

Choroby serca i naczyń są najczęstszą przyczyną umieralności w Polsce. Można jednak im skutecznie zapobiegać!   |  fot. geardiary.com

Jesteś osobą, która ukończyła 45 rok życia lub starszą?

Nie chodzisz do lekarza, ponieważ ogólnie czujesz się dobrze?

Nie wiesz jakie masz ciśnienie krwi oraz nie znasz swojego poziomu cholesterolu, ponieważ nie mierzysz tych parametrów w ogóle lub bardzo rzadko?

Masz nadwagę lub jesteś otyły?

Palisz papierosy?

Prowadzisz siedzący tryb życia?

Jeżeli odpowiedziałeś TAK przynajmniej na trzy pytania – to znak, że powinieneś zgłosić się na badania przesiewowe, których celem jest wczesne wykrycie zagrożeń dla Twojego serca oraz podjęcie działań interwencyjnych.

Centrum Medyczne „GEMINI” w Chojnicach  ul. Młodzieżowa 35 ( Blaszak, wejście od tylnej części budynku) zaprasza osoby z grupy ryzyka [1] do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych, w skład których wchodzą:

 - pomiar ciśnienia krwi,

 - pomiar cholesterolu i cukru we krwi,

 - pomiar wagi ciała i ocena BMI,

 - konsultacja internistyczna.

Bezpłatne badania będą przeprowadzane w miesiącu kwietniu od poniedziałku do soboty w siedzibie  „GEMINI” w Chojnicach ul. Młodzieżowa 35 („blaszak”). Można umówić się telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu 52 39 740 33.

K.K.

----------------------------------------------------------------------------------------

[1] Do osób z grupy ryzyka zaliczymy: osoby, które ukończyły 45 rok życia i dodatkowo jeden z wymienionych poniżej czynników: nie leczą się  z powodu chorób przewlekłych tj. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, hipercholesterolemia, mają nadwagę lub otyłość, palą papierosy, prowadzą siedzący tryb życia, któryś z bliskich członków rodziny umarł na zawał lub wylewe krwi do mózgu w młodym wieku.

  1. 13 kwietnia 2012  06:09   Najtrudniej zrobić EKG tym, ...   piel. dyp. J. Heart

    Najtrudniej zrobić EKG tym, co mają serce z ... kamienia, a tacy też są.

    0
    0
  2. 12 kwietnia 2012  21:24   Pozdrawiam Pania K i S:) (2)   ToMaS

    Jaka jest roznica miedzy otylym a majacym nadwage bo nie wiem czy sie lapie:)? Dzis 20 paro latki zaczynaja miec problemy z sercem od napojow energetycznych. Ja bym jeszcze dodal- Lykasz wyroby farmakologiczne czyt.chemiczne? A jak z dieta w rozmowach z pacjentem, silny nacisk na ten aspekt w klinice Gemini bo bardzo wazne i chyba najwazniejsze jest nie dopuszczenie do niskiego poziomy PH organizmu gdzie tak naprawde wszystkie patologie maja swoj poczatek,5 i ponizej to niepokojacy stan, dostepne sa specjalne papierki lakmusowe z tabela wynikow. Ciekawi takze ogolny stan zdrowotny spoleczenstwa, prowadzicie jakies statystki w tym temacie,np jaki procent ludzi jest uzalezniony......mowie tu o lekarstwach lub ilu ludzi czyta etykiety tego co w siebie pakuje, proponuje jakas sonde wsrod pacjentow, chetnie lukne na wyniki na portalu Pozdrawiam

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 13 kwietnia 2012  06:06   statystyk nie prowadzimy, bo ...   anonim

      statystyk nie prowadzimy, bo po co? wystarczy spojrzeć, same cherlaki, stare pryki, a dzieci zdeformowane za to hamburger puchnie z dumy.

      0
      0
    • 13 kwietnia 2012  06:04   Najważniejszym parametrem, ...   student med.

      Najważniejszym parametrem, który stosuje się do określenia stosunku masy ciała do wzrostu jest wskaźnik masy ciała BMI tzw. body mass index. BMI = masa ciała (kg)/wzrost2 (m2). Aby najprościej obliczyć wskaźnik masy ciała należy wagę (w kilogramach) dwa razy podzielić przez swój wzrost (w metrach). Np. 75kg /1,8m x 1,8m= 23.1kg/m2 Interpretacja wyniku obliczenia BMI BMI < 18,5 kg/m2 niedowaga, BMI 18,5–24,9 kg/m2 prawidłowa waga, BMI 25,0–29,9 kg/m2 nadwaga, Wyróżniamy trzy stopnie otyłości: BMI > 30,0–34,9 kg/m2 I stopień otyłości, BMI > 35,0–39,9 kg/m2 II stopień otyłości, BMI > 40,0 kg/m2 III stopień otyłości znany jako otyłość olbrzymia lub śmiertelna.

      0
      0