W dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca na terytorium naszego kraju zostanie przeprowadzony narodowy spis powszechny ludności i mieszkań. Spis powszechny zostanie poprzedzony obchodem przedspisowym realizowanym w dniach od 1 do 17 marca br.
9 marca 2011 15:11Posłuży rachmistrzom spisowym do zaznajomienia się z przydzielonym obszarem. Chojnicka Policja przestrzega przed oszustami, którzy mogą podszywać się pod rachmistrzów spisowych w celu popełniania przestępstw. Chojnicka Policja informuje, że w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011r. na terytorium naszego kraju zostanie przeprowadzony narodowy spis powszechny ludności i mieszkań. Pracami spisowymi kieruje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego przy pomocy Centralnego Biura Spisowego działającego w GUS. Spis powszechny zostanie poprzedzony obchodem przedspisowym realizowanym przez rachmistrzów spisowych w dniach od 1 do 17 marca 2011r. Podczas obchodu rachmistrzowie spisowi zaznajomią się z przydzielonymi im obszarami. Będą dysponowali mapami przydzielonego terenu z zaznaczonymi budynkami do weryfikacji.
W dniach od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011r. rachmistrzowie spisowi będą przeprowadzać wywiady bezpośrednie przy wykorzystywaniu przenośnych urządzeń elektronicznych wyposażonych w aplikacje niezbędne do przeprowadzania spisu. Urządzenia te będą wykorzystywać również w trakcie obchodu przedspisowego. Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy mogą podszywać się pod rachmistrzów spisowych w celu popełniania przestępstw.
O czym należy wiedzieć?
Rachmistrz spisowy jest osobą przeszkoloną z zakresu tematyki powszechnego spisu ludności i mieszkań oraz z obsługi urządzenia elektronicznego.
Podczas pracy rachmistrz posługuje się umieszczonym na widocznym miejscu identyfikatorem zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko oraz pieczęć urzędu statystycznego, który wydał identyfikator.
Rachmistrz spisowy może prowadzić spis tylko i wyłącznie za okazaniem identyfikatora.
Rachmistrz wprowadza dane spisowe bezpośrednio do urządzenia elektronicznego.
Zebrane dane spisowe objęte są ochroną prawną. Rachmistrz nie może nimi swobodnie dysponować, udostępniać ich osobom trzecim ani kopiować.
Rachmistrzowi spisowemu wykonującemu czynności w ramach prac spisowych przysługuje ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych.
Informujemy ponadto, że tożsamość rachmistrza i jego uprawnienia można potwierdzić w gminnym biurze spisowym oraz w wojewódzkim biurze spisowym.
Jeżeli mają Państwo wątpliwości co do tożsamości rachmistrza, prosimy o kontakt z jednostką Policji pod numerem telefonu: 052 3956 222 lub nr alarmowymi 112 i 997.
KPP
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe
Pytania które zada rachmistrz: 1. stan i charakterystyka demograficzna ludności; 2. edukacja; 3. aktywność ekonomiczna osób; 4. dojazdy do pracy; 5. źródła utrzymania osób; 6. niepełnosprawność; 7. obywatelstwo; 8. migracje wewnętrzne; 9. migracje zagraniczne; 10. narodowość i język oraz mniejszości narodowe i etniczne; 11. wyznanie (przynależność do kościoła lub związku wyznaniowego); 12. gospodarstwa domowe i rodziny; 13. stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki)
Taaaa, niech spada
A czy muszę ich wpuścić do mieszkania? Ja ich załatwię na korytarzu.
A ja nie powiem wszystkiego , a muszę??
Paranoja ...lepiej niech nam dołozą do tycccccccccch marnych ochłapów .
Prawdopodobnie to jest w całej europie,bo w UK tez kazdy to dostal i musi wypelnić. Pozdrowienia.
I co musiales na temat wiary i innych rodzinnych spraw sie wypowiadac?
Największe wątpliwości w kwestii spisu wzbudza obecnie pytanie o wyznanie, które według interpretacji GUS ma być równoznaczne ze wskazaniem przynależności do któregoś konkretnego, formalnie zarejestrowanego, związku wyznaniowego. Inne pytania dotyczą naszego życia, ile zarabiasz, ile i kto z nami mieszka, kto wyjechał za granicę itp. W PRL była MO ORMO i SB łacznie trzy służby, teraz jest ich 12 a do tego spis, chcą o nas wiedzieć wszystko w tym wolnym demokratycznym kraju, paranoja.