Skromna i niedoceniana jest prawdziwą gwiazdą w „ aptece żywności ” Zwalcza bakterie i wirusy, zapobiega chorobie wrzodowej żołądka i wspomaga leczenie.
23 stycznia 2010 09:21Dzięki związkom selenu pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Substancje te mogą także przywrócić radość życia cierpiącym na melancholię, która może przytrafić się każdemu. Szklanka szatkowanej białej kapusty pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C i E. Szklanka pekińskiej kapusty zawiera tyle wapnia, co pół szklanki mleka. Ponadto warzywo to bogate jest w inne witaminy, błonnik, potas, który reguluje rytm serca.
Najprostsza recepta: pół szklanki pokrojonej kapusty pekińskiej dodane do rosołu z kurczaka skutecznie chroni przed grypą i przeziębieniem. Do kapuścianej familii należą także, brukselka, kalafior, brokuły. W elitarnych klinikach austriackich podaje się przed kolacją koktajl z soku kapuścianego, doprawionego ostrymi przyprawami. Po kilku tygodniach opuszczają klinikę, zdrowi, silni, odmłodzeni.
Kup sporą główkę kapusty, poćwiartuj ją i przepuść przez sokowirówkę. Sok dopraw według gustu członków Twojej rodziny. Nie żałuj ziół i przypraw. Poczujecie się elitarnie, silni, odmłodzeni i gotowi przejść zimę bez przeziębień. Oto kilka wypróbowanych sposobów naturalnych kuracji przeciwko grypie, stosowanych z powodzeniem przez naszych sąsiadów.
Rosyjski napar przy przeziębieniu z katarem, 2 -3 plastry cebuli średniej wielkości zalej szklanką wrzątku. Po pięciu minutach cebulę wyjmij. Taki napar pij kilka razy w ciągu dnia.
Nos zakrapiaj miodem rozpuszczonym w soku z buraków ( w proporcji: 1 część miodu na 2 części soku) wpuszczaj 5 – 6 kropli 4 razy dziennie.
Serbskie mleko przeciwko chrypce. Weź 2 łyżki korzenia prawoślazu i łyżkę szałwii, wymieszaj, zalej 2 szklankami mleka, zagotuj, odcedź i przestudź. Tym mlekiem kilka razy dziennie głęboko płucz gardło. Kilka łyków możesz połknąć. Zewnętrznie rób okłady na szyję z potłuczonych liści kapusty, krótko podsmażonej na oleju.
Austriacka mieszanka pomaga przy grypie. Zrób mieszankę z 3 części ziela lub korzeni prawoślazu, 2 części kwiatów maku ( możesz je zastąpić kwiatem lipy )1 łyżkę ziół zalej szklanką wrzątku. Po 15 minutach odcedź, dodaj łyżeczkę miodu dla osłody. Popijaj kilka razy dziennie między posiłkami.
Czeskie okłady leczą anginę. Trzy średnie cebule drobno pokrój, dodaj 4 łyżki anyżku i 2 łyżki wody, duś na malutkim ogniu pod pokrywką przez 10 minut. Otrzymaną papkę rozsmaruj na gazie, ciepłą nakładaj na szyję na dwie godziny, raz dziennie, póki nie nastąpi poprawa. Jeśli czujesz drapanie w gardle lub ból migdałka, możesz zastosować okład z kostki twarogu ( ok. 250g ) i 5 rozgniecionych na miazgę ząbków czosnku. Wymieszaj je dokładnie, podgrzej i przykładaj je do gardła – jak okład cebulowy – na 2 godziny raz dziennie.
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe