Nocne wędrowanie na szlaku historii i sztuki

Oj, było co oglądać! Podczas tegorocznej Nocy Muzeów wiele osób wędrowało, aby przyjrzeć śladom przeszłości i dotknąć sztuki. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania przygotowując po raz kolejny tak szeroką ofertę programową.

Noc Muzeów na stałe zagościła w kalendarzu imprez. Okazuje się, że to wydarzenie nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.   |  fot. (je)

Brama Człuchowska i Kurza Stopa kusiły rozmaitymi ekspozycjami. Podobnie było w Miejskiej Bibliotece, Muzeum Janusza Trzebiatowskiego, ChCK, czy w podziemiach kościoła gimnazjalnego, gdzie prezentowane były prace artystów. Nastąpiło również uroczyste otwarcie zmodernizowanej Fosy Miejskiej połączone z wręczenieniem sztandaru przez władze miasta harcerzom z hufca ZHP Chojnice.

Zwiedzający Bazylikę mieli okazję poznać nie tylko historię najstarszego w mieście zabytku, ale również poznać nazwiska i usłyszeć ciekawostki z życia tych, których wizerunki od ponad sześćdziesięciu lat stanowią wystrój chojnickiej Fary. Była też okazja, by przespacerować się po starówce z harcerzami i historykiem sztuki. Kolejny punkt na szlaku muzealnej nocy to… Stary Rynek. Tym razem zajęty przez wóz strażacki oraz ostatni zachowany w Chojnicach Autosan.

Od wielu lat Noc Muzeów, czyli jedna z największych imprez kulturalnych w Chojnicach, cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta. Amatorów nocnych wycieczek po muzeach z roku na rok przybywa, a to znaczy, że mimo wszechobecnego pędu, chętnie znajdujemy czas na zbliżenie się do kultury, sztuki i historii…

Tym razem organizatorzy przygotowali dla zwiedzających sporo atrakcji (lista) programowych – nowe  eksponaty, wystawy, itp., dlatego też podsumowując to kulturalne przedsięwzięcie można śmiało stwierdzić, iż z zadania wywiązali się nie tylko wzorowo, ale i z rozmachem.  

(red.) fot. (je)