"Miasto 44" - dodatkowe seanse

Z powodu ogromnego zainteresowania filmem Jana Komasy, kino ChDK zaprasza na dodatkowe seanse 16 października o godz. 9:00 i 19:30 oraz 23 października o godz. 18:30.

"Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji.

Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec ojczyzny.

Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka.

Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem. [opis dystrybutora]

gatunek: dramat, wojenny

produkcja: Polska

reżyseria: Jan Komasa

scenariusz: Jan Komasa

wersja: 2D napisy

Grupy zorganizowane

Istnieje możliwość rezerwacji seansów przedpołudniowych dla grup szkolnych do końca października. Szczegóły pod nr tel. 52 395 01 50.

Ł. Sajnaj

  1. 15 października 2014  07:36   Nie potrafimy do dziś wyciągać wniosków z historii !   PL

    Dysponujesz słabą wiedzą Anonimie, rząd emigracyjny sprzeciwiał sie Powstaniu mając już czytelny obraz tragizmu akcji "burza". Ponownie daliśmy się...

    0
    0
  2. 14 października 2014  21:39   Napisz, że Londyn kazał, ...   anonim

    Napisz, że Londyn kazał, chociaż wiedział ze to zaglada

    0
    0
  3. 14 października 2014  20:51   hekatomba - upuszczanie krwii   PL

    W Powstaniu na 1 zabitego przeciwnika ( w większości były to oddziały narodowe - nawet nie Niemcy ) przypadało 4 Powstańców i 96 cywili... - 100 : 1 !!! Sowieci zatrzymali się i poczekali... a potem za pomocą bezpieki dokończyli dzieła...i mieliśmy sowiecki PRL...

    0
    0