Mecz kontrolny z Miedzią

W piątek, 28 czerwca Chojniczanka rozegra mecz kontrolny. W Szamotułach spotka się z pierwszoligową Miedzią Legnicą. Początek o godzinie 16:00. Według harmonogramu przygotowań zespołu do sezonu 2024/2025 Betclic 2 Liga będzie to drugi mecz kontrolny.

Przed piłkarzami Miedzi pierwszy mecz kontrolny w trakcie letniej przerwy w oficjalnych rozgrywkach. Legniczanie w Szamotułach spotkają się z drugoligową Chojniczanką.   |  fot. Rmak

Jednak patrząc na to, co miało miejsce podczas pierwszego spotkania w Szczecinku z Kotwicą Kołobrzeg — mecz przerwany po 19 minutach z powodu obfitych opadów deszczu i burzy — można śmiało uznać, że rywalizacja z Miedzią będzie pierwszym testem przed nowym sezonem. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą rozegrać całe spotkanie, będzie to pierwszy mecz w całości poprowadzony przez nowego szkoleniowca Chluby Grodu Tura, Damiana Nowaka, który będzie mógł uważnie przyjrzeć się testowanym zawodnikom, a także piłkarzom, którzy dołączyli niedawno do Chojniczanki.

Od początku przygotowań do nowego sezonu nasz zespół zasilili: Bartosz Pikul (pomocnik), Mateusz Bąkowicz (obrońca) oraz Michał Biskup (środkowy napastnik). Przeprowadzona gra kontrolna pozwoli sztabowi szkoleniowemu podjąć dalsze decyzje co do zawodników, którzy przebywają u nas na testach. Po zakończonym sezonie Fortuna 1 Liga w zespole naszego sparingpartnera doszło do wielu zmian. Pierwszym zawodnikiem, który wzmocnił skład Zielono-Niebiesko-Czerwonych, był ofensywny pomocnik Benedik Mioc.

Z klubem związali się także Mateusz Grudziński (środkowy pomocnik), Juliusz Letniowski (ofensywny pomocnik), Bartosz Kwiecień (środkowy obrońca), Jakub Wrąbel (bramkarz) oraz Wiktor Bogacz (napastnik). Do Miedzi Legnica dołączył również dobrze znany chojnickim kibicom Jacek Podgórski. Wychowanek Akademii Chojniczanki, który następnie reprezentował Żółto-Biało-Czerwony barwy pierwszego zespołu. Rozegrał dla nas 90 meczów i strzelił 6 goli. Z zespołem pożegnali się za to Jurich Carolina (obrońca), Andrzej Niewulis (obrońca), Jakub Marzyk (bramkarz) oraz Iban Salvador Edu (pomocnik).

Z pierwszoligową Miedzą graliśmy w sumie 14 razy (4 wygrane, 5 przegranych, 5 remisów) Po raz ostatni w sezonie 2019/2020, kiedy to Chojniczanka grała w pierwszej lidze. Spotkanie zakończyło się wówczas przegraną 5:2, a bramki dla naszego zespołu strzelili Mateusz Kuzimski i Aghwan Papikian.