Listopad w DKF

Począwszy od dziś Dyskusyjny Klub Filmowy „Cisza” zaprasza na pięć ciekawych seansów. 2 listopada „Druga strona muru” – niemiecki dramat w reż. Heide Schwochowa.

Dzisiaj w DKF niemiecki dramat "Druga strona muru".

Lata 70 XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udaje im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie pozostawiają za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru zapewni sobie i dziecku spokojne życie.  Jednak agenci NRD- owskich służb specjalnych depczą im po piętach, drążą temat zaginięcia Wassilija…

9 listopada „Las bogów” brytyjski dramat historyczny. To historia ofiary dwóch systemów totalitarnych – lewicowego i nazistowskiego. Uniknąwszy cudem śmierci w obozie koncentracyjnym profesor przystępuje do spisania swoich wspomnień. Zwraca na siebie uwagę komunistycznych cenzorów. W marcu 1943 zostaje oskarżony o podjudzanie młodzieży litewskiej do nieposłuszeństwa w czasie niemieckiej akcji mobilizacyjnej. Profesor wraz z innymi inteligentami zostaje zesłany do kolejnego obozu Stutthof.

16 listopada „Czy naprawdę wierzysz?” dramat USA. To opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by ujrzeć światło dzienne. To film, w którym twórcy pytają: „czy naprawdę wierzysz?”, bo prawdziwa wiara wymaga działania. Takie pytanie zostaje postawione w filmie dwunastu osobom i ich dwunastu historiom, które się ze sobą splatają.

Matthew (główny bohater) nie może otrząsnąć się z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają się dziać prawdziwe cuda, o których wcześniej nie myślał. W trudnych sytuacjach wzywa Boga a On dotyka nie  tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze.

23 listopada „Nieracjonalny mężczyzna” najnowsza komedia Woody Allena. Fabuła skupia się na historii profesora filozofii, który przezywa kryzys egzystencjalny. Wkrótce angażuje się w związek z jedną ze swych uczennic. Perfekcyjne morderstwo to sposób na depresję. Przywraca siły witalne i dobry nastrój, pod warunkiem, że obok nie kręci się zbyt dociekliwa studentka.

30 listopada „Onorica” dramat Lecha Majewskiego. Adam pracuje w supermarkecie, ale wybiera każda okazję, żeby zasnąć gdzieś w kącie magazynu. Jego żona i przyjaciel zginęli  w wypadku, w  którym on ledwo przeżył. Od tej pory dręczą go koszmary, które zaczynają się spełniać. Bohater próbuje znaleźć ukojenie w kościele, ale wyznaje, ze opuściła go wiara.  Wraca zatem często do snów, ponieważ w nich może rozmawiać z bliskimi. Jedyną żywą osobą, z która się kontaktuje, jest jego ciotka.

(ro)