Kinomani nie będą zawiedzeni i z pewnością nie ominą filmowych projekcji. W najbliższych tygodniach Dyskusyjny Klub filmowy „Cisza” działający przy ChDK zaprasza na cztery interesujące seanse.
2 kwietnia 2014 15:317 kwietnia „Masz talent” - Historia Paula Pottsa, nieśmiałego sprzedawcy za dnia i śpiewaka operowego w nocy, który wygrywa brytyjską wersję programu "Mam talent". Opowiadając historię Pottsa, reżyser oskarża telewizyjny system ufundowany na powierzchownych ocenach i stereotypach. Nawiązując do słynnego reality show, pokazuje, jak łatwo i bezpodstawnie formułujemy opinie o innych ludziach, ulegając – tak jak filmowe szwarccharaktery – stadnym instynktom. I choć brytyjscy twórcy dalecy są od moralizatorskich tonów, "Masz talent” okazuje się przede wszystkim bajką o tolerancji i zachętą do tego, by nie oceniać książek wyłącznie po okładce.
12 kwietnia „Spaleni słońcem ” Nikity Michałkowa – klasyka europejskiego kina. Zrealizowany w 1994 roku film zdobył Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Akcja filmu rozgrywa się w połowie lat 30. Zasłużony weteran wojny domowej, Kotow spędza z żoną i córką wakacje w podmoskiewskiej daczy. Sielankowy nastrój wywczasów zostaje zmącony, gdy zjawia się tajemniczy młodzieniec z Moskwy, dawna miłość żony Kotowa.
28 kwietnia prawdziwy smakołyk – najnowsza produkcja Romana Polańskiego „Wenus w futrze” Film jest adaptacją sztuki Wenus w futrze Davida Ivesa, nawiązującej do głośnej powieści Leopolda Sacher - Masocha o tym samym tytule. Światowa premiera filmu miała miejsce 25 maja 2013 roku podczas 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i był także nominowany do nagrody Złotej Palmy].
W Polsce premiera filmu odbyła się 8 listopada 2013 roku, a pięć dni później 13 listopada we Francji. Thomas (Mathieu Amalric) ma wyreżyserować w teatrze przedstawienie na podstawie XIX - wiecznej powieści „Wenus w futrze” o perwersyjnym związku. Od dłuższego czasu bezskutecznie szuka odpowiedniej aktorki.
Kiedy pewnego wieczora castingi się kończą, do teatru przychodzi spóźniona Vanda (Emmanuelle Seigner). Pewna siebie, przebojowa i nieco wulgarna aktorka usiłuje przekonać reżysera, by pozwolił jej przeczytać fragment sztuki. Mężczyzna się zgadza, sam wcielając się w rolę jej uległego partnera. Para rozpoczyna grę, w której zacierają się granice między teatralną fikcją a rzeczywistością.
5 maja DKF zaprasza na włoski obraz „wielkie piękno”. Jep Gamberdella (Toni Servillo) – przystojny, czarujący mężczyzna, pomimo pierwszych oznak starzenia – w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka aparatura” – jak brzmiał tytuł jego powieści – rozbierana jest do naga. Znużony swoim stylem życia, Jep marzy czasem, aby raz jeszcze wziąć do ręki pióro.
(ro)
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe