Koncert i szkolenie

Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej wspólnie z Chojnickim Domem Kultury i Miejskim Domem Kultury w Człuchowie organizuje koncert – spotkanie muzyków miast Chojnice i Człuchów.

Koncerty będą nie lada gratką dla miłośników muzyki rockowej.

Wystąpią młode zespoły rockowe: Grupa Wsparcia z Chojnic i 70 Euro z Człuchowa. Gościem specjalnym będzie natomiast formacja Ultramagenta. Impreza odbędzie się 9 października 2010 r. W Chojnickim Domu Kultury. Początek o godzinie 19.00. Zamiast biletu wstępu będzie można kupić cegiełkę, o wartości 6 PLN, emitowaną przez fundację w ramach zbiórki publicznej mającej na celu rozwijanie współpracy muzycznej miast partnerskich.

GRUPA WSPARCIA powstała w grudniu 2009 r. w Chojnicach. Debiutem scenicznym zespołu był występ w pubie Etap w sierpniu 2010 roku, kiedy to młodzi muzycy poprzedzili bardziej doświadczonych kolegów z kapeli Insecticide. Kolejne występy miały miejsce we wrześniu tego roku w pubie Kornel (wspólnie z Thefuckto i Vis Major) oraz na Starym Ryunku (w ramach koncertu charytatywnego na rzecz powodzian). Żywiołowe wykonania utworów uznawanych za kanony rocka idealne za każdym razem trafiały w gusta młodych słuchaczy. Aktualny skład zespołu to: Angelika Muzolf – wokal, Emanuel „Emsi” Orman – bas, Tomasz „mizeria” Włodarczyk – perkusja, Wojciech Miszewski - gitara rytmiczna, Beniamin „Benek” Zakrzewski - gitara prowadząca.

70 EURO to człuchowski zespół, który powstał co prawda już 5 lat temu, ale po roku wspólnego muzykowania zawiesił działalność. Reaktywowana niedawno kapela ma nowego basistę i drugiego wokalistę. 70 Euro gra w składzie: Marta – wokal, Drabiu – wokal, Kuba – bas, Biedron - gitara elektryczna, Karpiu – perkusja. W repertuarze koncertowym zespołu dominują utwory rockowe zaserwowane „z wykopem”.

Zespół ULTRAMAGENTA powstał na początku 2008 roku. Od tego czasu intensywnie się rozwija, bawiąc się łączeniem różnych gatunków muzycznych, z pogranicza Hard-Rocka i Metalu, oraz szukając coraz to nowszych brzmień takich jak wiolonczela połączona z ciężkimi riffami gitary w niskich strojach. Zespół współtworzy szóstka muzyków: wokal - Emilianna ‘Emi’ Grajkowska (Zielonka), gitara - Grzegorz ‘Żuraw’ Żurawiński (Kobyłka), Piotr ‘Dudek’ Dudek (Kobyłka), wiolonczela - Katarzyna ‘Kaziook’ Krystyniak (Grodzisk Maz.), bas - Rafał ‘Kluivert’ Podleś (Kobyłka), perkusja - Łukasz ‘Wooky’ Fryca (Chojnice). Różnorodność składu członków zespołu z Warszawy zaowocowała świeżą, energetyczną muzyką rockową, która ukazuje duży potencjał kapeli. Ciężka gitara, melodyjny wokal, dynamiczna perkusja oraz bas nadają utworom pozytywnej energii, a wiolonczela (często przesterowana) sprawia, że aranżacje nabierają niesamowitego klimatu.

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu sponsorów: Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powszechnej Wyższej Szkoły Humanistycznej POMERANIA, firm: Kaparis, Ermo, Sanigas oraz warsztatu rowerowego Tomka Kierskiego.

Szkolenie dla aktywnej młodzieży

 W okresie od lipca do grudnia 2010 roku Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej realizuje projekt związany z działalnością informacyjną na rzecz młodzieży pn. "Młodzi aktywni - działania na rzecz wzrostu aktywności społecznej młodzieży powiatu chojnickiego". Jednym z planowanych działań jest szkolenie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych "Jak skutecznie zorganizować kampanię społeczną?". Ukierunkowane jest na wyposażenie młodych ludzi w umiejętność samodzielnego przygotowania kampanii zmierzających do realizacji społecznie użytecznych celów. Szkolenie poprowadzi osoba doświadczona w organizacji kampanii i akcji społecznych – Radosław Sawicki. Od początku lat 90-tych jest aktywnym uczestnikiem ruchu ekologicznego. Działalność społeczną rozpoczął w wieku 17 lat, jako działacz Frontu Wyzwolenia Zwierząt. W 1996 zainicjował powstanie Stowarzyszenia Ekologiczno – Kulturalnego „Wspólna Ziemia”, którego prezesem jest do dziś. W czasie pobytu w Irlandii (2006 rok) był jednym z założycieli Fundacji „Dzika Polska”.

Zagadnienia tematyczne szkolenia to m.in.: planowanie kampanii społecznej (wyznaczanie celów, sojuszników, strategii działania, dobór narzędzi i ich odpowiednie przygotowanie, strategia finansowania), praktyczna umiejętność przygotowania komunikatu prasowego i organizacji konferencji prasowej, negocjacje. Zaplanowano 4 spotkania odbywające się w pewnych odstępach czasu i trwające po 4 godziny. Pierwsze z nich 7 października w filii Politechniki Koszalińskiej. Trwać będzie od 15.00 do 18.30 w sali 111. Kolejne spotkanie w następne czwartki. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą zgłaszać się do Michała Karpiaka, prezesa zarządu Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej – tel.608287831 lub frzchicz@fre.ngo.pl .

(je)

pdf.jpg