Kamień naturalny to jeden z tych rodzajów materiałów, który świetnie wpisuje się w wiele różnych stylów aranżacji wnętrz. Bez względu na to, czy marzymy o industrialnym lofcie, czy przytulnym mieszkaniu w stylu prowansalskim lub skandynawskiej prostocie.
24 lipca 2024 08:18Może on stanowić ciekawy element spajający projektu. Dzięki panelom samoprzylepnym z kamienia naturalnego, jego stosowanie staje się możliwe nawet w przypadku remontowych laików. Zobacz, dlaczego kamień może być optymalnym rozwiązaniem również dla Twojej przestrzeni.
Kamień naturalny występuje w całej palecie barw, jednak w przypadku paneli naściennych najczęściej wykorzystywane są łupki w odcieniach szarości, grafitu oraz beżach. Taka kolorystyka sprawia, że materiał ten sprawdzi się we wnętrzach w stylistyce industrialnej, idealnie komponując się z surowym betonem i stalowymi elementami wykończeniowymi okien lub balustrad. Wszelkie kamienne szarości podkreślą surowy styl wnętrza, nie przytłaczając otwartych przestrzeni.
Jednak kamień naturalny sprawdzi się również we wnętrzach o zupełnie odmiennym charakterze. Beżowa ściana stanowiąca tło dla zestawu telewizyjnego lub kominka nada salonowi nieco elegancji, nie odbierając jednak przytulności. Taki kamień dobrze wyglądać będzie w towarzystwie miękkich sof, puszystych dywanów i jasnej dekoracji okien. Okazuje się jednak, że dla paneli z kamienia naturalnego znajdzie się miejsce również w kuchniach lub przedpokojach. W zależności od powierzchni mieszkania, można kłaść go na całych ścianach, bądź jedynie określonych fragmentach, podkreślając wybrane elementy aranżacyjne.
Kamień łączy w sobie elegancję naturalnego, szlachetnego materiału wykończeniowego z wysoką funkcjonalnością. Uniwersalny charakter i optymalność w różnych zastosowaniach wynika z wysokiej wytrzymałości kamienia na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ warunków otoczenia. Kamieniowi nie szkodzą ani zmiany temperatur, ani kontakt z wilgocią. Zachowuje przy tym swoje naturalne, surowe piękno. Jest łatwy w pielęgnacji i nie stwarza problemów w przypadku konieczności wyczyszczenia lub zaimpregnowania. Sprawdzi się zarówno w strefie wypoczynkowej, jak i w kuchniach. Panele z kamienia kłaść można w przestrzeniach pomiędzy szafkami a blatami kuchennymi, gdzie z powodzeniem zastąpią tradycyjne, szkliwione płytki ścienne. Kamień naturalny jest więc rozwiązaniem optymalnym w wielu wnętrzach, zarówno dużych domach, jak i niewielkich mieszkaniach.
Szukając rozwiązań aranżacyjnych i ciekawych materiałów wykończeniowych do swoich domów, wiele osób nie uwzględnia kamienia, obawiając się trudności w jego położeniu. Tymczasem panele ścienne samoprzylepne to materiał, z którym poradzą sobie nawet laicy. Płytki łupkowe, dzięki umocowaniu na dwustronnej warstwie podkładu klejącego, są przygotowywane do łatwego montażu na powierzchni niezagruntowanych ścian.
Takie panele po przyklejeniu na ścianę zachowują strukturę naturalnego kamienia i wyglądają, jakby zostały złożone z wielu cegiełek kamiennych o różnej grubości i fakturze. Daje to bardzo naturalny efekt wykończeniowy, elegancki dzięki swojej prostocie. Takie panele, jeśli mają zostać ułożone na całej powierzchni ściany, najlepiej jest montować od góry ku podłodze. W ten sposób łączenia i miejsca docinania stają się niemal niezauważalne i nic nie zakłóca harmonijnej całości.
(mat. zewnętrzny)
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe