Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński przekazał informacje z trwających inwestycji na terenie miasta, a także mówił o planowanych przetargach.
9 lipca 2019 09:47Kolej wydłużyła o kilkanaście dni termin przetargu na prace związane z chojnickim dworcem (nowe przejście podziemne, winda, platformy schodowe). Miasto znalazło natomiast wykonawcę projektu na swoją część „dworcową” związaną z wykonaniem renowacji elewacji budynku i przebudową oraz zagospodarowaniem terenu.
Projekt ma powstać w ciągu 14 miesięcy.Jesienią 2020 roku ogłoszony zostanie przetarg na prace, wiosną 2021 roku wyłoniony zostanie wykonawca i jesienią 2022 roku zakończenie prac. Jesienią tego roku zaczną się natomiast wyburzenia budynków przy ul. Nad Dworcem i ruszy budowa dworca autobusowego.
Zakończyły się wstępne prace przy ul. Sępoleńskiej, za kilka dni nastąpi podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ulicy Rzepakowej (od skrzyżowania Ceynowy-Bałtycka do kościoła).
Więcej w materiale wideo.
(olo)
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe
Centralsi rzucają pomysł, a lokalsi w to wchodzą. A kto za to płaci? Ile można na tym stracić?
Aktualny stan dworców kolejowych i autobusowych wynika stąd, że nie są to atrakcyjne lokalizacje dla handlu i usług, którym ruch pasażerski nie jest w stanie wygenerować wystarczającego strumienia klientów. Gdyby było inaczej, okolice dworców wyglądałyby zupełnie inaczej. Tymczasem handel i usługi koncentrują się w zupełnie innych okolicach. Rewitalizacje dworców nie przynoszą oczekiwanych efektów, co wynika stąd, że pasażerowie nie są zainteresowani zakupami i usługami. Dlatego warto się zastanowić, czy gra jest warta świeczki? Niektórzy wyobrażają sobie świetną przyszłość zmodernizowanych przystanków przesiadkowych. Czy te marzenia zawsze mogą się ziścić? W pobliskim mieście wojewódzkim jest dworzec kolejowy, który zmodernizowano niedawno wielkim kosztem. Jak sytuacja wygląda tam obecnie, łatwo się samemu przekonać. Nadzieje były wielkie, a rzeczywistość skrzeczy.
A czy przez Chojnice jeździ nie wiadomo ile pociągów? Przeciez tu jest mały ruch pociągow. Nocą praktycznie nic nie jeździ. Niech pierw zakończą jeden remont na rondzie w mieście.
U nas nie da się tego zrobić niewielkim kosztem. Perony, dworzec PKS, cały kompleks budynków PKP, roboty jest tam cała masa.
Chyba z dwa lata temu oprozniono kamienice przy dworcu. Teraz się dowiadujemy że budowa będzie.... Za trzy lata. Mają rozmach te nasze geniusze w ratuszu oj maja
Mieszkałem na Spółdzielczej i "wojny" z bandą "Siusiajów" były nieodłącznym kolorytem podwórkowego życia tamtych czasów :)
Na posesjach przy ul.Nad Dworcem rosły grusze , które dawały najsmaczniesze owoce !!! Smaczna była też kawa w kostkach i suchary z wojskowych wagonów !!! Wyscigi rowerowe i "wojny" z wykorzystaniem przejść na ul. Towarową były jednymi z najlepszych momentów ówczesnego ŻYCIA !!!
a ja chodziłem na początku lat 70 - tych rozladowywać wagony z arbuzami