Gimnazjum nr 1 – najczulszy punkt reformy oświaty w Chojnicach

Jakie są finansowe i prawne uwarunkowania planowanej reformy oświaty? Nad tym debatowali wczoraj nauczyciele Gimnazjum nr 1 podczas rady pedagogicznej. Do Chojnic docierają kolejne szczegóły założeń reformy.

Gimnazjum nr 1 to chojnicka szkoła, w której nauczyciele najbardziej obawiają się zmian po reformie oświaty.   |  fot. arch.

Rząd będzie subwencjonował edukację  sześciolatków w wysokości 4 tys. zł na 1 dziecko - to novum planowane przez resort oświaty. Druga zmiana: przenoszenie oddziałów między szkołami może następować administracyjnie, nie jest wymagana zgoda rodziców. - Ale będę się w tej sprawie konsultować, przekonywać o potrzebie tych przesunięć - zapewnia burmistrz Finster. -  

W cyklu edukacji istotne są klasy IV – nowi wychowawcy, przedmioty itp. W styczniu odbędę spotkania z rodzicami dzieci klas III i VI. Chcę uniknąć administracyjnego przenoszenia oddziałów, chcę wprowadzić system dobrowolny, może rodzice będą sami przenosić? Będę prosił o zgodę obydwie dyrektorki z gimnazjum nr 1 i SP 5 . Po reformie Szkoła Podstawowa nr 8 będzie nadal integracyjna.

(ro)