Jednym z warunków przystąpienia do przetargu ograniczonego na najem trzech fragmentów Starego Rynku na prowadzenie w sezonie ogródków gastronomicznych, była lokalizacja swego lokalu w centrum miasta.
28 czerwca 2010 18:15Jako uzasadnienie podano w treści ogłoszenia, że „Najemca ma obowiązek zapewnić możliwość korzystania z ustępu w prowadzonym lokalu gastronomicznym.” Można było spodziewać się, że najemcy będą mieli w umowach z ratuszem obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu graficznej informacji, jak dotrzeć mają ich klienci do wiadomego przybytku we własnym całorocznym pubie czy restauracji. Nic z tego. Są natomiast takie wymogi, jak konieczność uzgodnienia „urządzenia ogródka przez Architekta Miejskiego przed jego ustawieniem”, zachowania czystości na jego terenie czy dbanie o stan techniczny. Jak najbardziej potrzebne, tylko po co był wcześniej wspomniany wymóg?
Jeśli nie jest wymagane, to nie ma też takiej informacji na żadnym z 3 ogródków. Nie ma też jakiejkolwiek wskazówki, którędy do „cudtoalety” z czarnego marmuru, która stoi od jesieni 2009 pośrodku parkingu na ul. Mickiewicza. Czyżby wszyscy sądzą, że w ogródkach zasiadają wyłącznie chojniczanie, a turyści muszą znać język polski, aby dopytać się o drogę do WC?
(je)
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe
na temat strazy napisano tomy szkoda czasu na nich-olac ich po prostu
...Od kiedy to Straż Miejska zmieniła nazwę na Straż Parkingowa? Tych obiboków nie interesuje ani czystość ani psie kupy na chodnikach, tylko kto i jak zaparkował, aby złożyć blokadę.Pogonić tych leniów do właściwych obowiązków.To nie policja, to straż miejska.
to czyżyk?
ollik haha