Takiej atrakcji wiele turystycznych miejscowości może nam pozazdrościć. Galeon "Tur " płynie po wodzie a z głośników na jego pokładzie płyną dźwięki żeglarskich pieśni i opowieści.
28 lipca 2011 15:08Podczas 45 - minutowego rejsu po Jeziorze Charzykowskim można równocześnie napawać się widokami, słuchać gawęd Czesława Gierszewskiego o początkach żeglarstwa w Charzykowach czy też historii o tajemniczym skarbie w skrzyni. A pod pokładem można zaopatrzyć się w słodkości, lody, ciepłą kawę, zapiekankę. - Dziwnym trafem wskutek przepisów rzekomo podczas rejsu nie można kupować piwa - komentuje wójt Zbigniew Szczepański, który dzisiaj (28.07.) zaprosił dziennikarzy na rejs tym turystycznym stateczkiem. Ta sprzedaż może odbywać się tylko podczas postoju.
Jak zapewnia Dariusz Gańcza, kapitan i właściciel statku, galeon będzie służył przez cały rok swoim gościom. - W piątki nasz zespół Ciągle na Fali gra tutaj koncerty, chcemy nasz statek wykorzystać także zimą. W weekendy będzie bazą dla wszystkich, którzy przychodzą nad jezioro jeździć na łyżwach. Zorganizujemy zabawę, konkursy. D widoku tego galonu wiele osób już się przyzwyczaiło. To jak dotąd największy stateczek wycieczkowy na jeziorze Charzykowskim. Może zabrać jednorazowo 58 pasażerów, podczas rejsu turyści z bliska oglądają malownicze zakątki - Wyspę Miłości i zatokę Wolność.
(ro)
CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Portale internetowe
Trzeba by przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie,czy jest to statek wykorzystywany do celów pasażerskich zarobkowych,czy tylko do celów rekreacyjno turystycznych?W obu wypadkach obowiązują odmienne wymagania co do uprawnień.Natomiast w drugim przypadku wystarczają uprawnienia motorowodne wydawane przez PZMiNW.Jednostka zarobkowa musi byc zarejestrowana w Urzedzie Zeglugi Srodladowej w tym wypadku w Gdansku .Józef Bosman. Jeszcze dodam, że patenty PZMWiNW i PZZ uprawniają tylko do prowadzenia jednostek pływajacych w celach sportowo-turystyczno-rekreacyjnych ale nie zarobkowych. Prowadzenie jednostek pływających w celach zarobkowych wymaga posiadania patentów zawodowych od stermotorzysty w górę.
Do przedmówcy pofatyguj się do Charzyków i zobacz dokładnie wiszą dwie bandery i to nie żaden kicz.
to już nie można powiesić polskiej? tylko jakiś kicz?