Dwa gole w ciągu …minuty, kolejne dwa w drugiej połowie

W niedzielę 13 października o godz. 14 Chojniczanka podejmować będzie Wisłę Puławy. Przyjezdni mimo ostatnich niepowodzeń deklarują, iż do spotkania podejdą pełni wiary w korzystny wynik.

Pewna i zdecydowana wygrana zawodnikówChojniczanki! Puławianie byli dziś bez szans!   |  fot. Rmak

Z kolei gospodarze w ostatnich trzech kolejkach zdobyli tylko 2 punkty remisując w Jastrzębiu -Zdroju z miejscowym GKS-em 1:1, u siebie ze Świtem Szczecin także 1:1 oraz przegrywając w Częstochowie ze Skrą 2:0. Wisła ostatni raz z Chojniczanką rywalizowała 7 sierpnia tego roku w ramach Rundy Wstępnej Pucharu Polski.

Puławianie, którzy udali się do Chojnic w młodzieżowym składzie ulegli rywali rywalom 2:3, jednak potrafili napędzić stracha w kilka minut doprowadzając do niespodziewanego remisu. Trudno wskazać faworyta niedzielnego meczu, ale jedna z ekip jest w nieco lepszej formie i oby była to ekipa gospodarzy.

Chojniczanka– Wisła Puławy 4:0 (2:0)

Chojniczanka: Primel – Bąkowicz, Czajka, Szczepanek, Boczek, Biskup (84. Branecki), Kamiński (84. Kozina), Sajdak (64. Nowicki), Sabala (72. Mikołajczak), Goliński, Olejnik (64. Żywicki).

Gole: 42. Sabala, 43. Olejnik, 79. Żywicki 89. Branecki

Kartki:   11. Olejnik (CHO), 65. Sabala (CHO), 85. Nowacki (CHO) – 11. Stromecki (PUL)   29. Stromecki (PUL)

Pierwsze minuty gry przyniosły sporo spokoju i walki w środkowej części boiska. Chojniczanka próbowała atakować pressingiem na połowie rywala, jednak było sporo niedokładności w grze obu zespołów, co nie miało odzwierciedlenia w kreowaniu sytuacji podbramkowych. Od 29 minuty Wisła grała w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik przyjezdnych. Wraz z upływem czasu gospodarze byli zespołem przeważającym, co też potwierdzili w ciągu minuty obejmując prowadzenie. Gola na 1:0 zdobył Sabala w 42 minucie, a wkrótce też na listę strzelców Chojniczanki wpisał się Olejnik. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po przerwie gospodarze przeważali od początku drugiej połowy, chociaż nie ustrzegli się zagrożenia, kiedy skutecznie w 55 minucie interweniował Primel po strzale zawodnika gości, a w 66 minucie uratował swój zespół przed utratą gola, kiedy w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Wisły wyszedł obronną ręką. Goście dążyli do zdobycia choćby honorowej bramki, ale ani razu nie zdołali pokonać bramkarza Chojniczanki. Co gorsza, stracili  kolejne gole, kiedy w 79 minucie Żywicki podwyższył na 3:0, a przysłowiową "kropkę nad i" postawił 89 minucie Braniecki. Zespół trenera Damiana Nowaka dominował od początku do końca pewnie zapisując na swoim koncie komplet punktów.