Drugi mecz na Euro Winners Cup 2024

Drugi mecz turniejowy był spotkaniem z portugalskim zespołem AD Pasteis. W pierwszej tercji nie było większych emocji, obie drużyny wzajemnie się badały, skupiając się na defensywie.

Zawodniczki Red Devils Ladies myślami są już przy środowym meczu i aby awansować do fazy pucharowej muszą odniesć zwycięstwo.   |  fot. nadesł.

W drugiej części spotkania sporo ataków RDL, nasze dziewczęta były stroną dominującą. Na połowie boiska była faulowana Katarzyna Gozdek i znakomicie wykonała rzut wolny dając nam prowadzenie 1:0. Chwilę później Dagmara Świt miała okazję podwyższyć wynik, ale w sytuacji sam na sam  strzeliła obok. Ten dobry okres gry ukoronowała Aleksandra Sudyk, która dostawiła nogę po rzucie rożnym i podwyższyła na 2:0.

W trzeciej tercji powinien być odgwizdany rzut karny po faulu na Kasi Nowak, sędziowie jednak się pomylili i pokazali w odwrotną stronę. To był kluczowy moment spotkania, rywalki od tej chwili zaczęły atakować naszą bramkę. Z przewrotki Sil zdobyła kontaktową bramkę, niedługo potem po rzucie wolnym i dobitce ta sama zawodniczka doprowadziła do remisu 2:2.

Minutę później, po dobrym obróceniu się z piłką Brazylijka Milene dała rywalkom prowadzenie 3:2, które “dowiozły” do końca spotkania. Trzy minuty i trzy stracone bramki, w beach soccerze odległość pomiędzy smutkiem a radością jest niezwykle krótka…

Red Devils Ladies Chojnice - AD Pasteis 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

bramki:

1:0 - Katarzyna Gozdek, rzut wolny

2:0 - Aleksandra Sudyk

2:1 - Sil (AD Pasteis)

2:2 - Sil (AD Pasteis)

2:3 - Milene (AD Pasteis)

1 Banaszkiewicz (BR) 14 Palacios (BR) - 3 Adler, 7 Hall, 9 Szpera, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 13 Wudarczyk, 15 Świt, 17 Słowy, 19 Gozdek, trener Tomasz Poźniak, II trener Marcin Bach, kierownik drużyny Łukasz Olszewski, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej.

Jutro czeka nas mecz z hiszpańskim zespołem Fun and Learning i aby awansować do fazy pucharowej, musimy pokonać rywalki z półwyspu iberyjskiego.