Czopki z propolisem — kiedy warto się na nie zdecydować?

Czopki z propolisem mogą być stosowane doodbytniczo albo dopochwową. Przeznaczenie produktu musi zostać wskazane przez producenta. Jednak każdy z nich wykazuje szereg cennych właściwości, pozwalających wspierać leczenie różnorodnych schorzeń.

Propolis regeneruje tkankę, przyspiesza gojenie ran, uszkodzeń skóry oraz błon śluzowych, a także zapobiega zakażeniom.   |  fot. ilustrac.

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czopki z propolisem dla mężczyzn — kiedy warto je stosować?

Zacznijmy od tego, że propolis jest mieszanką żywic pąków oraz pędów młodych drzew połączonych z wydzieliną enzymatyczną pszczół. Pszczoły robotnice w 15 dniu swojego życia odpowiadają za gromadzenie substancji żywiczych, lepkich oraz rozciągliwych, a także roślin, które znajdują się wokół nich. Wymienione składniki pochodzą z roślin, pszczoły je odrywają, a następnie dostarczają do ula.

W ulu propolis zostaje poddany obróbce biologicznej przez robotnice, następnie trafia do wybranego miejsca w ulu. Warto wiedzieć, że propolis to przede wszystkim bariera ochronna i lekarstwo, środek odpowiadający za dezynfekcję, ale i pozwalający zabezpieczać się przed pasożytami organicznymi, chorobami oraz drobnoustrojami stanowiącymi przyczynę różnych schorzeń i dolegliwości. 

Propolis wykazuje działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze, antywirusowe oraz odkażające. Warto zwrócić uwagę na działanie znieczulający oraz przeciwbólowe. Czopki z propolisem mogą być stosowane przez mężczyzn doodbytniczo. Okażą się szczególnie przydatne w trakcie zmagania się z prostatą (stany zapalne, przerost, nowotwory). Środek jest dedykowany także w trakcie występowania problemów z odbytem, a mianowicie przetoka odbytu, stany zapalne jelita grubego oraz hemoroidy. Czopki mogą być używane profilaktycznie. 

Należy używać jeden do dwóch czopków na dzień z uwzględnieniem intensywności problemu.

Czopki z propolisem dla kobiet – kiedy warto je stosować? 

Czopki z propolisem dla kobiet są dedykowane zarówno do stosowania doodbytniczego, jak i dopochwowego. Jeżeli kobieta zmaga się z grzybicą, stanami zapalnymi, wirusami, problemami jelitowymi, hemoroidami, pieczeniem odbytu oraz stanami zapalnymi okrężnicy czopki doodbytnicze sprawdzą się doskonale. 

Z kolei stosowanie dopochwowy jest dedykowane infekcjom intymnych, stanom zapalnym i grzybiczych pochwy, w trakcie zmagania się z nadżerkami albo w formie profilaktyki. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć mniejszy dyskomfort, ograniczenie świądu, pieczenia. Niewątpliwą zaletą jest szybkie zmaganie się z patogenem chorobotwórczym. 

– Materiał zewnętrzny