Chojniczanka wygrywa w Wejherowie!

W niedzielne (28.03.) południe w Wejherowie piłkarze Chojniczanki spotkali się z zajmującą 9 pozycję w tabeli drużyną miejscowego Gryfa. Chojniczanka pewnie pokonała rywala 4:1 (1:1).

Radość w zespole Chojniczanki. Drugi mecz rundy wiosennej i drugie zwycięstwo.

Goście przystąpili do meczu w następującym składzie:  Szafrański, Buława, Trzebiński, Kowalczyk, Stromczyński, Pestka, Atanacković, Ziemak, Fabich, Chudziński, Romańczyk.

Dość niefortunnie dla piłkarzy Chojniczanki rozpoczęła się pierwsza połowa. Już w 2 min. po zamieszaniu pod bramką Chojniczanki, rzut karny wykorzystał zawodnik Gryfa i gospodarze objęli prowadzenie 1:0. W 13 min. pewną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. W 27 min. ponownie po rzucie wolnym i bezpośrednim strzale na bramkę, Szlaga uratował swój zespół przed utratą wyrównującego gola. Zdeprymowani szybkim prowadzeniem przez gospodarzy, chojniczanie uporządkowali swoją grę i coraz częściej zagrażali bramce przeciwnika. W 33 min. bramka samobójcza. Po strzale Buławy piłka odbiła się od zawodnika i wpadła do siatki. Remis 1:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Początek drugiej połowy, to niejako rewanż za … pierwszą. Tym razem w 48 min. chojniczanie  zdobyli bramkę dającą im prowadzenie 2:1. Po dokładnym zagraniu Chudzińskiego, Fabich zdobywcą bramki! W 54 min. pierwsza zmiana w zespole Chojniczanki, za Stromczyńskiego wszedł Steinborn. W 60 min. druga zmiana w zespole gości. Boisko opuścił Ziemak jego miejsce zajął Ostrowski. Trzecia zmiana w drużynie Chojnic miala miejsce w 66 min., kiedy to  Romańczyka zastąpił Kaszczyszyn. W 72 min. biosko opuścił strzelec bramki dla chojniczanki - Fabich. Jego miejsce zajął Marciniak. W 73 min. Chudziński podwyższył wynik na 3:1 dla Chojniczanki. Minutę później Atanacković zagrał do Chudzińskiego, który minął dwóch przeciwników i strzelił z 16 metrów podwyższając wynik na 4:1. Wynik spotkania do końca meczu nie uległ zmianie w doliczonym czasie gry i kolejne 3 pkt. powędrowaly na konto Chojniczanki.

Następne spotkanie zawodnicy Chojniczanki rozegrają z drużyną Dąb Dębno 3 kwietnia. Początek  spotkania o godz. 15:00.