Chojniczanka nie zatrzymała Wieczystej Kraków

W sobotnie popołudnie, bo już o godzinie 14:00, Wieczysta Kraków zmierzy się z Chojniczanką. W tabeli 2 Ligi wyżej są gospodarze, którzy zajmują 3 miejsce, a przyjezdni plasują się na 5 pozycji.

W pierwszym bezpośrednim spotkaniu o punkty lepsi okazali się piłkarze Wieczystej, którzy pokonali Chojniczankę odnosząc tym samym piąte zwycięstwo z rzędu.   |  fot. screen TVP Sport

Krakowianie, czyli drużyna prowadzona przez Sławomira Peszko, w której grają m.in.: Michał Pazdan czy Jacek Góralski, walczy o awans, podobnie jak Chojniczanka, która ma podobne aspiracje. Najbliższy rywal Chojniczanki wygrał 4 ostatnie spotkania, w przeciwieństwie do gości, którzy odnieśli w poprzedniej kolejce pierwsze zwycięstwo po 3 meczach niewygranych.

Jeśli Wieczysta odniesie zwycięstwo w sobotnim meczu to może być nawet wiceliderem, choć Pogoń gra u siebie z drugim ŁKS-em, a Polonia z Hutnikiem Kraków.

Wieczysta Kraków – Chojniczanka 1:0  (0:0)

Chojniczanka: Damian Primel - Jakub Goliński, Tomasz Boczek, Beniamin Czajka - Dariusz Kamiński, Patryk Olejnik (69 Jakub Żywicki), Błażej Szczepanek, Przemysław Sajdak (69 Damian Nowacki), Joao Guilherme, Mateusz Bąkowicz (73 Marcin Kozina) - Michał Biskup (63 Jakub Branecki).

Gole: 70. Semedo

Kartki: 37. Bąkowicz (CHO)

Pierwsza połowa mimo że, bez goli mogła się podobać. Gra prowadzona dynamicznie przez jedną jak i drugą drużynę spowodowała, iż na boisku sporo się działo. Chojniczance nie zabrakło szczęścia chociażby w 25 min., kiedy w zamieszaniu na polu karnym drużyny gości, piłka zagrana z prawej flanki trafiła pod nogi ofensywnego gracza Wieczystej i jego strzał z bliskiej odległości kapitalnie odbił nogą Damian Primel!

Końcówka tej części spotkania to dominacja gospodarzy, którzy przypuścili atak na bramkę Chojniczanki, gdzie w doliczonym czasie gry kolejny raz Primel skuteczną interwencją uratował swój zespół przed utratą gola, a min. później piłka odbiła się od poprzeczki bramki drużyny gości.

Po przerwie druga połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, ale bez jakichkolwiek zdecydowanych sytuacji ofensywnych przyjezdnych. W 59 min. kolejną udaną interwencją popisał się Primel, tym samym kolejny raz uratował Chojniczankę od utraty gola. Gospodarze próbowali wiele razy po składnych akcjach zdobyć bramkę, ale udało im się to w końcu 70 min., kiedy grając z kontry objęli prowadzenie. W 85 min. Chojniczanka miała okazję doprowadzić do remisu, ale Guilherme w doskonałej sytuacji przestrzelił nad bramką.

Emocje były do końca, w doliczonym czasie kotłowało się pod bramką Wieczytej, lecz bramka nie padła. Wynik do końca nie uległ zmianie i Wieczysta odniosła piąte zwycięstwo z rzędu. Chojniczanka ma 21 punktów po 14 meczach i wciąż jest w strefie dającej prawo gry w barażach o Betclic 1 ligę – zajmuje 5. miejsce.

Konferencja po meczu - tutaj

Spotkanie 14 kolejki Betclic 2 Ligi: Wieczysta Kraków – Chojniczanka było można śledzić onlinie w TVP Sport. Skrót meczu - zobacz