38 goli w czterech spotkaniach! Awans do finału!

Rozpoczęła się rywalizacja w ramach mistrzostw Polski kobiet w beach soccerze. Na piasku Energii Stadionu Letniego w Gdańsku Brzeźnie medale marzą się najlepszym drużynom z całego kraju. Za nami już wiele emocjonujących momentów.

Po czterech spotkaniach Red Devils Ladies imponują ilością zdobytych goli.   |  fot. Fb. Red Devils Ladies

1 mecz Pucharu Polski grupa A

Red Devils Ladies Chojnice - Iskra II Brzezinka 19:0 (5:0, 7:0, 7:0)

Bramki: Sudyk 6, Szpera 2, Cykman 2, Świt 2, Tabor 2, Słowy 2, Kostiuk, Wołejszo, samobójcza

Skład: 14 Palacios, 35 Ciesielska - 5 Wołejszo, 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 15 Świt, 17 Słowy, 18 Kostiuk, 19 Gozdek, 69 Szpera, 96 Tabor

Trener Tomasz Poźniak, II trener Marcin Bach, kierownik drużyny Łukasz Olszewski, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej, manager Marcin Synoradzki.

Mecz bez historii, wysoka wygrana z debiutującym na piasku zespołem Iskry II Brzezinka. Od pierwszych minut nasz zespół miał przewagę i strzelał kolejne bramki górując ograniem i doświadczeniem nad rywalkami. Królową Polowania została Aleksandra Sudyk, która zdobyła sześć bramek. Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyż nasze zawodniczki aż sześciokrotnie trafiały w słupek lub poprzeczkę bramki rywalek.

2 mecz Pucharu Polski grupa A

Red Devils Ladies Chojnice - JSS Toruń 10:4 (2:1, 4:3, 4:0)

Bramki: Gozdek 4, Sitarz 3, Świt, Słowy, Tabor

Skład: 14 Palacios, 35 Ciesielska - 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 15 Świt, 17 Słowy, 18 Kostiuk, 19 Gozdek, 20 Sitarz, 21 Pawłowska, 96 Tabor

Trener Tomasz Poźniak dokonał dwóch rotacji w składzie, udanie zadebiutowała Julia Sitarz. Nasz zespół szybko objął prowadzenie po golach Świt i Słowy, ale rywalki zdobyły kontaktową bramkę. W drugiej tercji Sitarz podwyższyła na 3:1, ale zawodniczki z Torunia w krótkim czasie doprowadziły do remisu 3:3. Nastąpiła wymiana ciosów, tę tercję udało się zakończyć prowadzeniem 6:4. W trzeciej odsłonie meczu nasz zespół „odjechał” wreszcie rywalkom, rozstrzelała się Kasia Gozdek, która aż czterokrotnie trafiła do siatki Torunianek. Na ostatnie minuty zerwał się huragan z mocnym deszczem, sędziowie zastanawiali się nad przerwaniem meczu, ale w anormalnych warunkach udało się go zakończyć wygraną 10:4.

3 mecz Pucharu Polski grupa A

Red Devils Ladies Chojnice - Zdrowie Garwolin 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Bramki: Cykman, Słowy

Skład: 14 Palacios, 35 Ciesielska - 10 Sudyk, 11 Cykman (KPT), 15 Świt, 17 Słowy, 18 Kostiuk, 19 Gozdek, 20 Sitarz, 69 Szpera, 96 Tabor

Pierwsza tercja sobotniego meczu była raczej spokojnym widowiskiem, ale to nasz zespół wykazywał większą inicjatywę w atakach, a rywalki z Garwolina skupiły się na grze defensywnej i grze z kontry. W drugiej tercji gra wyglądała podobnie, wreszcie w 18 minucie meczu Weronika Cykman przymierzyła z rzutu wolnego na 1:0. Łucja Tabor minimalnie przestrzeliła po uderzeniu głową, a strzał Palacios obroniła cudem bramkarka i tercja zakończyła się jednobramkową przewagą.

Trzecia odsłona to piękny gol z przewrotki Wiktorii Słowy, która podwyższyła na 2:0. Nasz zespół cały czas starał się podwyższyć wynik, strzały Tabor i Palacios iponownie obroniła bramkarka rywalek, która wielokrotnie uchroniła swój zespół przed utratą gola. Bardzo dobra gra w defensywie i czyste konto, pewny awans do ćwierćfinału.

Ćwierćfinał Pucharu Polski

Red Devils Ladies Chojnice - FC10 Ladies Zgierz 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Bramki: Sudyk 2, Słowy 2, Cykman, Kostiuk, Gozdek

Pierwsza tercja rozpoczęła się dobrze dla nas, po indywidualnej akcji Weronika Sikorska zdobyła pierwszego gola. Dosyć szybko Aleksandra Sudyk dwukrotnie trafia i po 12 minutach RD Ladies miały komfort w postaci przewagi trzech bramek. Druga tercja również przebiegała pod naszą kontrolą, Julia Kostiuk i Wiktoria Słowy z rzutu karnego dołożyły dwie kolejne bramki i było już 5:0

W ostatniej odsłonie spotkania Paulina Bednarska zdobyła honorową bramkę dla FC10 Ladies, nasze dziewczęta dołożyły jeszcze dwa gole kończąc to spotkanie zwycięstwem 7:1 i awansem do półfinału. W meczu półfinałowym zagramy z zawodniczkami Sparty Daleszyce, z którymi graliśmy wielokrotnie. W sezonie 2023 udało się te rywalki pokonać dwukrotnie, teraz postaramy się wygrać po raz trzeci z rzędu.

Półfinał Pucharu Polski

Red Devils Ladies Chojnice - Sparta Daleszyce 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Bramki: Sudyk 2, Świt, Sikorska

W meczu półfinałowym spotkaliśmy niezwykle trudnego przeciwnika, aktualnego Mistrza Polski - Spartę Daleszyce. W pierwszej tercji Łucja Tabor nie wykorzystała sytuacji sam na sam, rywalki w 7 minucie szybko rozegrały rzut z autu i zdobyły prowadzenie. Aleksandra Sudyk przymierzyła z 30 metrów z rzutu wolnego, ale trafiła w poprzeczkę.

W drugiej tercji w 14 minucie Dagmara Świt uderzeniem z dystansu doprowadziła do remisu. Kasia Gozdek potężnie uderzyła z rzutu wolnego, ale bramkarka wybroniła, za chwilę strzał Tabor został także obroniony. W końcówce Wiktoria Słowy trafiła w poprzeczkę i po 24 minutach mieliśmy wynik remisowy.

Trzecia część spotkania rozpoczęła się dobrze dla nas, Weronika Sikorska celnie przymierzyła z kilkunastu metrów i dała nam prowadzenie 2:1, w 28 minucie Aleksandra Sudyk obróciła się z piłką i mocnym uderzeniem podwyższyła na 3:1. W samej końcówce ponownie Sudyk skutecznie wykończyła akcję Dagmary Świt i ustaliła wynik meczu.

Niedziela 30 czerwca Finał

Zapraszamy do obejrzenia finału Pucharu Polski kobiet w beach soccera pomiędzy Red Devils Ladies Chojnice a Pogoń Dekpol Tczew, początek spotkania godz. 15.00.  Będzie to rewanż za ubiegłoroczny finał, które wygrały Tczewianki 6:4, teraz postaramy się wygrać to spotkanie.Transmisja meczu - https://m.youtube.com/live/ulAsn2J4PQU?feature=share