Ostatnia drużyna tabeli nie miała problemu z Chojniczanką!

W 13 kolejce rozgrywek pierwszej ligi Sandecja Nowy Sącz w Niepołomicach podejmowała Chojniczankę. Goście byli jedną z trzech drużyn, które w trwających rozgrywkach nie zdobyły jeszcze kompletu punktów na terenie rywala.

Chojniczanka po pokonaniu Wisły Kraków była faworytem spotkania. Niestety boisko zweryfikowało grę i po słabym meczu przegrała 1:2 z Sandecją Nowy Sącz.   |  fot. ilustrac./Rmak

Sandecja od początku sezonu nie może występować na własnym stadionie. Obiekt nie jest gotowy, a piłkarze korzystają z gościnności Puszczy i rywali podejmują właśnie w Niepołomicach. Tym razem powinno być łatwiej gdyż miejscowym zupełnie nie idzie w tym sezonie i aktualnie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, jednak pojedynki z niżej notowanym rywalem nie zawsze stawiają go na pozycji przegranej.

SANDECJA - CHOJNICZANKA 2:1 (0:0)

Chojniczanka: Kuchta – Grolik, Błyszko, Kasperowicz, Mikołajczyk, Mazek, Drewniak (60. Czajkowski), Karbowy (60. Kalinkowski), Niepsuj, Janicki, Tuszyński.

Bramki: 68. Chmiel, 73. Mas – 51. Mazek

Kartki: 47. Słaby 67. Kasprzak, 78. Walski, 81. 81. Chmiel (Sandecja) 17. Drewniak, 53. Karbowy, 90+3. Błyszko (Chojniczanka).

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Nie było celnych strzałów z jednej jak i drugiej strony, co oczywiście miało wpływ na jakość gry, chociaż nieco lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Sandecji, którzy jeszcze nie wygrali żadnego meczu w rundzie jesiennej.

Po przerwie gra Chojniczanki nieco się ożywiła, co przełożyło się na objęcie prowadzenia po golu zdobytym w 51 min. przez Mazka, który w sytuacji sam na sam zdołał umieścić piłkę w bramce rywala. Niestety w 68 min. miejscowi doprowadzili do remisu, a w 73 min. podwyższyli na 2:1. Zmotywowani mieli okazję w 83 min. na podwyższenie rezultatu, jednak skuteczna interwencja bramkarza Chojniczanki zapobiegła utracie kolejnego gola. W doliczonym czasie gry wynik nie uległ zmianie i dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Następne spotkanie: Chojniczanka - Resovia 14 października, godz. 18:00